StoryEditor

Agroterroryzm i cyber wywiad ASF?

O terroryzmie słyszymy na co dzień, ale o agroterroryźmie raczej nie. Co to jest i dlaczego trzeba się tej sprawie przyjrzeć? 
19.07.2019., 11:07h
Cody Bruce, zastępca dyrektora i główny analityk ds. Cyber-wywiadu w Kansas Intelligence Fusion Center (KFIC) i Marty Vanier, DVM, dyrektor ds. Rozwoju partnerstwa strategicznego, Biura Wykonawczego Narodowego Programu Biosecurity KSU (NBAF), podczas corocznego spotkania Amerykańskiego Stowarzyszenia Zdrowia Zwierząt przedstawili zaskakujące prezentacje, w których podkreślili silną potrzebę wzbudzenia czujności producentów i lekarzy weterynarii na potencjalne zagrożenia agro-terroryzmem.

Misją KIFC jest generowanie analiz wywiadowczych krytycznych dla polityki bezpieczeństwa wewnętrznego i ostrzegania o zagrożeniach w regionie Kansas i Great Plains. Utworzono centra syntezy jądrowej po ataku z 11 września, aby stworzyć państwową sieć wywiadowczą bezpieczeństwa wewnętrznego. W których opracowywane są schematy zagrożeń biologicznych, antyterrorystycznych i infrastruktury krytyczne, które mają podłoże zwierzęce. 

Zagrożone bezpieczeństwo narodowe 


Bezpieczeństwo rolnictwa to bezpieczeństwo narodowe – mówi Bruce. Przykładem działalności wywiadowczej może być misja przeprowadzona w 2013 r. kiedy pracownik Ventria Bioscience Weiqiang Zhand...
Pozostało 71% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktor Prowadząca topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. listopad 2024 11:10