StoryEditor

Agroterroryzm i cyber wywiad ASF?

O terroryzmie słyszymy na co dzień, ale o agroterroryźmie raczej nie. Co to jest i dlaczego trzeba się tej sprawie przyjrzeć? 
19.07.2019., 11:07h
Cody Bruce, zastępca dyrektora i główny analityk ds. Cyber-wywiadu w Kansas Intelligence Fusion Center (KFIC) i Marty Vanier, DVM, dyrektor ds. Rozwoju partnerstwa strategicznego, Biura Wykonawczego Narodowego Programu Biosecurity KSU (NBAF), podczas corocznego spotkania Amerykańskiego Stowarzyszenia Zdrowia Zwierząt przedstawili zaskakujące prezentacje, w których podkreślili silną potrzebę wzbudzenia czujności producentów i lekarzy weterynarii na potencjalne zagrożenia agro-terroryzmem.

Misją KIFC jest generowanie analiz wywiadowczych krytycznych dla polityki bezpieczeństwa wewnętrznego i ostrzegania o zagrożeniach w regionie Kansas i Great Plains. Utworzono centra syntezy jądrowej po ataku z 11 września, aby stworzyć państwową sieć wywiadowczą bezpieczeństwa wewnętrznego. W których opracowywane są schematy zagrożeń biologicznych, antyterrorystycznych i infrastruktury krytyczne, które mają podłoże zwierzęce. 

Zagrożone bezpieczeństwo narodowe 


Bezpieczeństwo rolnictwa to bezpieczeństwo narodowe – mówi Bruce. Przykładem działalności wywiadowczej może być misja przeprowadzona w 2013 r. kiedy pracownik Ventria Bioscience Weiqiang Zhand...
Pozostało 71% tekstu
Ten artykuł jest dostępny tylko dla Prenumeratorów
Zyskaj dostęp do wszystkich treści Premium i e-wydań z Prenumeratą Cyfrową lub Drukowaną. Wybierz pakiet dla siebie i korzystaj tak, jak lubisz.
Masz Prenumeratę top agrar Polska, ale nie wiesz, jak dodać numer klienta na portalu?Kliknij tu, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję rejestracji.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktor Prowadząca topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. grudzień 2024 02:59