Nowe prawo ma pomóc indonezyjskiemu mleczarstwu wzmocnić swoją pozycję na rynku. Dotycząca wszystkich krajów regulacje dotknęłyby także Polski. Polska Izba Mleka jest zaniepokojona restrykcyjnymi środkami proponowanymi przez rząd indonezyjski.
– Indonezja jest jednym z największych odbiorców polskich produktów mleczarskich spośród krajów trzecich (spoza Unii Europejskiej). Od stycznia do października 2016 roku wartość wywozu artykułów mleczarskich z Polski do tego azjatyckiego kraju wyniosła około 70,5 miliona złotych. Głównym produktem eksportowym była serwatka w proszku – mówi Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Polskiej Izby Mleka.
PIM współpracuje ściśle z Ambasadą Republiki Indonezji, traktując ten rynek jako dobrego partnera teraz i w przyszłości.
– W opinii Polskiej Izby Mleka, Indonezja oraz inne kraje ASEAN należą do najbardziej perspektywicznych dla polskiego mleczarstwa, dlatego zdecydowaliśmy się wystosować pismo do ambasadora – dodaje dyrektor PIM.
Ambasadora Indonezji, Peter F. Gontha, Izba ceni bardzo wysoko, szczególnie za jego wkład w otwarcie rynku indonezyjskiego na polskie produkty mleczarskie.
Treść oficjalnego pisma dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Izby Mleka. al