– Zaburzenia rozrodu są jedną z najważniejszych przyczyn brakowania krów i w znaczącej części gospodarstw ta przyczyna brakowania przegoniła dotychczasowego lidera, czyli mastitis – podkreślał na łamach „top agrar Polska” prof. Zygmunt M. Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Katedra Żywienia, Biotechnologii Zwierząt i Rybactwa, którą reprezentuje jest głównym organizatorem prestiżowej konferencji w Krakowie.
Tym razem spotkanie poświęcono relacji między żywieniem a rozrodem krów mlecznych. W obrębie tej tematyki będzie można usłyszeć m.in. o tym, jakie są najważniejsze problemy w rozrodzie krów mlecznych oraz na co w tym kontekście zwrócić uwagę podczas okresu przejściowego.
Grono hodowców, praktyków, doradców, zootechników i lekarzy weterynarii będzie miało również okazję podyskutować o konsekwencjach ketozy dla rozrodu krów mlecznych, a także roli biała, aminokwasów oraz tłuszczu i kwasów tłuszczowych. Wszystko to okraszone prezentacjami znakomitych ekspertów z USA, Izraela, Belgii i Polski.
Spotkanie odbędzie się 12 marca 2020 roku w Krakowie. Zobacz szczegółowy program konferencji.
mj/Fot. Jajor
StoryEditor
Konferencja w Krakowie: rozród zależy od żywienia
Rozród krów mlecznych – jak wiele zależy od żywienia? – to temat kolejnej edycji konferencji w Krakowie. Zobacz szczegółowy program.