Katedra Hodowli i Żywienia Zwierząt Instytutu Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Katedra Chorób Wewnętrznych i Diagnostyki, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza jednostki naukowe, studentów, lekarzy weterynarii, hodowców oraz otoczenie gospodarcze, a także wszystkich zainteresowanych hodowlą bydła mlecznego do udziału w pierwszej Międzynarodowej Konferencji eMastitis – praktyka, nauka, innowacje.
Wydarzenie odbędzie się 20 lutego 2025 roku w Instytucie Nauk o Zwierzętach SGGW na ul. Ciszewskiego 8.
Program konferencji
Podczas konferencji będzie można posłuchać wykładów specjalistów zajmujących się mastitis z Polski oraz zza granicy.
Program wydarzenia obejmuje wystąpienia:
- Selektywne leczenie mastitis, a zarządzanie stadem bydła mlecznego – dr hab. Marcin Gołębiewski, prof. SGGW (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie)
- Selektywna terapia mastitis w polskich gospodarstwach rodzinnych – lek. wet. Tomasz Pelec (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)
- Ograniczenie stosowania antybiotyków i poprawa efektywności leczenia w laktacji i zasuszaniu w Niemczech – prof. Velker Krömker (Hannover University of Applied Sciences and Arts)
- Ograniczenie stosowania antybiotyków i poprawa efektywności leczenia w laktacji i zasuszaniu w Portugali – dr Luis Pinho (ICBAS-University of Porto)
- Jak ograniczać antybiotykooporność? – trendy badawcze w leczeniu i prewencji mastitis – dr inż. Aleksandra Kalińska (szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie)
- Selektywna terapia mastitis na polskich fermach wielkotowarowych – dr Sebastian Smulski Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)
Pełen program wydarzenia oraz szczegóły dotyczące uczestnictwa i rejestracji znajdują się na stronie internetowej: emastitis.pl oraz na platformie Facebook: https://www.facebook.com/eMastitis.
Fot: Jajor