Już tylko kilka dni zostało na złożenie wniosku o udzielenie nieoprocentowanej pożyczki. Termin mija 15 października br. Skorzystać z niej mogą obok producentów mleka, również producenci świń oraz owoców i warzyw. W przypadku tych pierwszych, ma ona pomóc przede wszystkim w uiszczeniu kary za nadprodukcję mleka.
W dokładnych wytycznych, które znajdziemy na stronach ARiMR jako cel pożyczki określono: „sfinansowanie niepodatkowych należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym, powstałych od 7 sierpnia 2014 r. do 30 kwietnia 2016 roku, w związku z prowadzeniem produkcji mleka, świń lub owoców i warzyw."
Rolnicy, którzy zdecydują się na pożyczkę są zobowiązani do złożenia oświadczenia, że uzyskują obniżone przychody z powodu spadku cen mleka. Potwierdzeniem tego mają być przedstawione przez nich rachunki lub faktury z 7 lipca 2014 roku oraz 30 kwietnia 2016 roku. Ewentualnie dokumenty te mają dotyczyć najbliższym transakcji w tym samym roku (odpowiednio 2014 lub 2016 r.)
Wspomniana nieoprocentowana pożyczka może być zaciągnięta na maksymalnie 15 tys. euro, a dopuszczalny okres jej spłacania to 10 lat.
opr. mj/ARiMR
Fot. Sierszeńska
StoryEditor
Pożyczka na mleko
Kryzys na rynku mleka dał ci w kość? ARiMR może dać Ci pożyczkę.