StoryEditor

Problemy metaboliczne: konferencja we Wrocławiu

Problemy metaboliczne bydła mlecznego będą głównym tematem kolejnej edycji Konferencji Naukowej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
24.11.2017., 15:11h
Konferencja Naukowa we Wrocławiu to jedno z tych wydarzeń, na których trzeba być. Co roku grono ekspertów, naukowców i praktyków dyskutuje o najważniejszych problemach w zakresie zdrowia krów, w tym m.in. o najistotniejszych jednostkach chorobowych, ich diagnostyce, prewencji czy terapii. Tym razem impreza odbędzie się pod hasłem: „Problemy metaboliczne bydła mlecznego”.

Wśród prelegentów takie znakomitości jak m.in. prof. Zygmunt M. Kowalski z UR w Krakowie, który będzie mówił o czynnikach ryzyka ketozy w Polsce, prof. Jan Twardoń z UP we Wrocławiu, mający mówić o relacji między chorobami metabolicznymi krów a rozrodem, a także organizator całego przedsięwzięcia – prof. Tadeusz Stefaniak z UP we Wrocławiu. Ten ostatni przybliży uczestnikom zasady monitoringu laboratoryjnego zarówno zdrowego, jak i problemowego stada bydła mlecznego.

Interesująco zapowiada się także wystąpienie dr Pawła Górki z UR w Krakowie, w którym będzie starał się odpowiedzieć, czy kwasica żwacza dotyczy także cieląt? Na inne pytanie o genezę powstawania zaburzeń – w oparciu o wieloletnie badania –  będzie z kolei odpowiadała dr Paulina Jawor z UP we Wrocławiu. Uczestników konferencji zainteresuje również niewątpliwie spotkanie z prof. Robertem Kupczyńskim (UP we Wrocławiu) czy dr Zbigniewem Lachem (OHZ Osięciny). Pierwszy poruszy temat zasadowicy u bydła, drugi zaś opowie o ekonomicznych aspektach decyzji podejmowanych na fermie. Niezwykle ciekawym punktem programu będzie też dyskusja okrągłego stołu. Rozmowa w gronie ekspertów będzie dotyczyć błędów w wychowie cieląt.

Impreza odbędzie się w dniach 8–9 grudnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
Kliknij i pobierz: program konferencji.

mj
Fot. Wieczorek
Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. styczeń 2025 16:50