StoryEditor

Vion sprzedaje zakłady ubojowe w Bawarii. Co to oznacza?

Vion zdecydował się na sprzedaż zakładów ubojowych w Bawarii. Dlaczego firma podjęła tę decyzję i jakie mogą być jej konsekwencje?

31.08.2024., 13:00h

Vion sprzedaje zakłady ubojowe w Bawarii

Największy producent mięsa w Europie Vion postanowił wycofać się z Landshut i Vilshofen, sprzedając swoje udziały w tamtejszych ubojniach na rzecz stowarzyszenia producentów południowej Bawarii EG Südbayern.

Jak poinformował koncern 19 sierpnia, transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku, pod warunkiem spełnienia standardowych wymogów zamknięcia i uzyskania zgody odpowiednich organów.

Zobacz też: Vion wycofa się z Niemiec? Zajmie się innym rynkiem

33 000 świń tygodniowo w uboju

Stowarzyszenie EG Südbayern posiada już 49% udziałów w obu zakładach, które wspólnie mają zdolność uboju na poziomie 33 000 świń tygodniowo oraz przetwarzania mięsa na poziomie 650 ton tygodniowo. Oba zakłady cieszą się uznaniem za wysokie standardy jakości i efektywności, co pozwala im skutecznie zaspokajać lokalny popyt, a także odgrywają znaczącą rolę w eksporcie na rynki południowoniemieckie.

Według Erwina Hocheckera, prezesa zarządu EG Südbayern, pełna integracja zakładów pozwoli stowarzyszeniu jeszcze lepiej wspierać rolników z południowej Bawarii, zapewniając im dostęp do nowoczesnych zakładów przetwórczych i szerokiego rynku z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Dodał również, że EG Südbayern pozostanie oddanym partnerem dla sektora wołowiny w Waldkraiburgu, gdzie zamierza kontynuować dostawy bydła w przyszłości.

Dlaczego Vion zdecydował się na sprzedaż ubojni w Bawarii?

Sprzedaż niemieckich oddziałów przez Vion jest częścią szerszej strategii, która zakłada wykorzystanie uzyskanych środków do rozwoju zintegrowanych łańcuchów dostaw w krajach Beneluksu (Belgia, Niderlandy, Luksemburg). Pozostałe niemieckie zakłady Vion są obecnie poddawane strategicznej ocenie, a do czasu podjęcia dalszych decyzji będą działać jak dotychczas.

image

Ceny świń w UE niestabilne. Co dzieje się na rynku europejskim?

Dyrektor generalny Vion Ronald Lotgernik podkreślił, że decyzja o sprzedaży zakładów wynika z wieloletniej i udanej współpracy z EG Südbayern. Jest przekonany, że pod ich pełnym zarządem oba zakłady będą nadal odnosić sukcesy i przyczynią się do rozwoju regionalnej produkcji i dostaw żywności.

Na podst. AgraEurope, Vion Food Group

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
31. sierpień 2024 13:02