Po niedawnym kryzysie cenowym dynamika produkcji mleka nieco osłabła, choć i tak w ostatnich pięciu latach produkcja mleka w UE zwiększyła się o około 8% – do 161,3 mln t w 2016 r. O ile wzrośnie skala dostaw w bieżącym roku – nie wiadomo, ale analitycy wróżą raczej niewielki wzrost – główną rolę odegrają w nim Polska, Włochy, Irlandia i wychodząca z UE Wielka Brytania.
W trzecim kwartale tego roku, zgodnie z prognozami analityków, ceny mleka dynamicznie rosły – niektóre mleczarnie w czasie ostatniego kwartału parę razy zmieniały cenniki. Co zawierają? Czy ceny skupu nadal rosną – czytaj w najnowszej odsłonie naszego „Barometru cen mleka” w listopadowym wydaniu „top bydło”.
Znajdziesz w nim zarówno ceny skupu mleka obliczone na podstawie cenników wybranych mleczarni oraz przykładowe ceny skupu mleka netto u dostawców w okresie od VII do IX 2017 r. (wg faktur). Przeczytaj i przekonaj się czy Twoja cena jest adekwatna do sytuacji na rynku!
mw/mj
Fot. Jajor
StoryEditor
Wciąż jest dobrze!
W listopadowym wydaniu „top bydło” nasza najnowsza analiza dotycząca cen skupu mleka. Sprawdź jak płaca mleczarnie n przykładzie konkretnych dostaw i porównaj ze swoimi.