StoryEditor

Nauka i praktyka pójdą w parze

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu będzie współpracował z Agri Plusem. Firma ma udostępnić  swoje chlewnie studentom poznańskiej uczelni. 
24.03.2017., 13:03h

Dzisiaj rano na poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym, w Dziekanacie Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauki o Zwierzętach została podpisana umowa o współpracy pomiędzy uczelnią, a firmą Agri Plus. 

– Współpraca pomiędzy poznańską uczelnią przyrodniczą a spółką trwa, co prawda w mniejszym zakresie, już od kilku lat. Obecna umowa jest milowym krokiem w celu rozwoju współdziałania – mówił Paweł Iskrzak, dyrektor produkcji, pełnomocnik Agri Plus. 

Przedmiotem umowy jest określenie zasad wzajemnej współpracy, wymiany doświadczeń pomiędzy strefą nauki i przedsiębiorczości oraz prowadzenia wspólnych przedsięwzięć znajdujących się w obszarze zainteresowań obydwóch stron. Studenci będą zdobywać doświadczenie w trakcie odbywania na fermach praktyk klinicznych i hodowlanych. Ponadto będą również mogli uczestniczyć w szkoleniach praktycznych prowadzonych przez specjalistów z zakresu chorób świń z kraju oraz ze świata. 

– Od zarania poznański Wydział Medycyny  Weterynaryjnej ma być mocno osadzony w rolnictwie. Jesteśmy jedyną w Polsce uczelnią, która w ramach jednego Wydziału kształci nie tylko lekarzy weterynarii ale również zootechników.  Chcemy kształcić specjalistów, fachowców dla produkcji zwierzęcej. Nie ukrywam, że ta współpraca nam to ułatwi – mówił przy podpisywaniu umowy Dziekan Wydziału, prof. dr hab. Piotr Ślósarz

Agri Plus wpółpracuje już na podobnych zasadach z Uniwersytetem Warmińsko Mazurskim w Olsztynie oraz Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Dziś do tej stawki dołączyła wielkopolska szkoła wyższa. 

Strony zapewniały dziś, że zgodnie z umową, już pod koniec czerwca br. pierwsi studenci weterynarii trafią na praktyki kliniczne i hodowlane na fermy należące do Spółki. W przyszłości z podobnych doświadczeń będą mogli również skorzystać studenci zootechniki uczący się na poznańskiej uczelni.  

Przypomnijmy, że w tym roku na rynek pracy  wejdzie pierwsza grupa absolwentów nowego i nowoczesnego Wydziału Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Pierwsi lekarze weterynarii opuszczą mury tej uczelni.  aku

Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. styczeń 2025 11:35