Piątka dla zwierząt wraca do Sejmu
Jakby mało było rolnikom problemów wywoałnych przez unijnych urzędników i polityków, to jeszcze krajowi politycy chcą sytuację zaognić. Bo jak inaczej mozna nazwać próbę powrotu do Sejmu tzw. "Piątki dla zwierząt", która kilka lat temu wyprowadziła tysiące rolników na ulice, a ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego pozbawiła stanowiska z uwagi na jego sprzeciw wobec tej ustawy.
Od działaczy NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych otrzymalismy informację o planach powrotu posłów do procedowania zapisów tej ustawy tyle, że w częściach. Być może właśnie taką strategię przyjeli posłowie, aby nie rozjuszyć rolników. To jednak tylko pokazuje jak bardzo nieprzemyslane są to działania, zwłaszcza w okresie kiedy rolnictwo przeżywa głeboki kryzys, a taki pomysł jak ponowna próba wprowadzenia zapisów dawnej "Piątki dla zwierząt" w życie to nic innego jak dolewanie oliwy do ognia
Wojna parlamentarnych zespołów o kształt rolnictwa?
Jak informuje rolnicza "Solidarność", już w poniedziałek 5 lutego o godz. 12:00 w Sejmie odbędzie sie posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Hodowli Zwierząt Na Futra, podczas którego ma być prezentowany i omawiany projekt ustawy zakazującej hodowli zwierząt futerkowych.
Zaniem członków innego Parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Zwierząt, Praw Właścicieli Zwierząt oraz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ta zapowiedź oznacza powrót do "Piatki dla zwierząt".
- Niestety piątka dla zwierząt wraca. Tym razem, zgodnie z zapowiedziami Partii Zieloni będzie wprowadzana “po kawałku”. Bardzo zależy nam, na pokazaniu, że rolnicy w Polsce są zainteresowania rozwijaniem rolnictwa a nie zakazami. W związku z powyższym, podczas trwania prezentacji ustawy, w sali obok, zorganizowany zostanie parlamentarny zespół na temat. “Zwiększenia konkurencyjności polskiego rolnictwa”. Bardzo zależy mi na Państwa obecności o wsparciu. Czasu mamy bardzo mało - alarmuje i prosi członków NSZZ "Solidarność" RI jeden z posłów, członek Parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Zwierząt, Praw Właścicieli Zwierząt oraz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.
Rolnicy zjawią się w Sejmie?
NIe przypadkowo parlamentarzyści, którzy rozumieja trudną sytuację w polskim rolnictwie proszą rolników o wsparcie. Zdecydowani elepiej jest walczyć o korzystne dla rolników pzrepisy na salach sejmowych niż na ulicach, protetsach i blokadach. Dlatego parlamentarzyści i związkowcy zachęcają rolników do licznego pojawienia się w Sejmie, aby tam postarać się pokazać spzreciw wobec pomysłom zmian w prawie, które przyniosą kolejne komplikacje dla rolników.