W ramach Akademii Rolnika Gobarto 500 praktycy hodowli i eksperci weterynarii na bezpłatnych spotkaniach poruszą takie tematy jak: zapobieganie ASF, bioasekuracja, żywienie trzody, ekonomika produkcji, nowoczesne technologie w budynkach inwentarskich. Pierwsze, inaugurujące całą kampanię spotkanie odbędzie się 21 marca. Tematem pierwszego szkolenia będzie „Nowoczesna hodowla, czyli jak zarabiać na produkcji trzody na globalnym rynku? ".
- Akademia Rolnika to kolejny krok do realizacji szeroko zakrojonego programu odbudowy polskiego rynku mięsa wieprzowego. W ramach naszej pracy nad Gobarto 500 przeprowadzamy szkolenia dla rolników będących naszymi partnerami. Teraz postanowiliśmy rozszerzyć zasięg i edukować wszystkich chętnych. Ponadto chcemy również dotrzeć do uczniów szkół i uczelni rolniczych by przekazywać im najwyższe standardy hodowli trzody chlewnej już na początku ich kariery zawodowej. Liczymy na to, że te działania w jeszcze większym stopniu przyczynią się do wzmocnienia i odbudowy polskiego rynku mięsa wieprzowego – mówi Dariusz Formela, Prezes Zarządu Gobarto SA.
Program został zainicjowany w listopadzie 2016 r. podczas Kongresu 590, kiedy to ówczesny wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów – Mateusz Morawiecki, marszałek województwa podkarpackiego – Władysław Ortyl oraz Andrzej Goździkowski – prezes zarządu Cedrob SA podpisali Deklarację rozwoju rynku produkcji mięsa wieprzowego. Gobarto SA, wchodząca w skład Grupy Cedrob, realizuje projekt odbudowy rynku produkcji mięsa wieprzowego m.in. przez program tuczu kontraktowego.
Kolejne spotkania Akademii Rolnika odbędą się w maju.
StoryEditor
Rusza Akademia Rolnika Gobarto 500
Gobarto w marcu br. rozpoczyna spotkania Akademii Rolnika, których celem jest bezpłatna edukacja rolników w zakresie hodowli trzody chlewnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w PODR w Boguchwale 21 marca.