StoryEditor

25 mln euro za nową fabrykę Pöttinger

Mimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem firma Pöttinger trzyma się ambitnych planów rozbudowy i inwestuje 25 mln euro w nową fabrykę. W pierwszej fazie budowy powstanie hala montażowa o powierzchni 6300 m2. Montaż pras zwijających Impress i zgrabiarek 4-wirnikowych Top rozpocznie się tam najpóźniej na początku lata 2021 r.
05.05.2020., 11:05h

Heinz i Klaus Pöttinger, dyrektorzy zarządzający oficjalnie zapoczątkowali prace budowlane nowego zakładu w St. Georgen, 5 km od siedziby głównej firmy w Grieskirchen (Austria). To już czwarta fabryka austriackiego producenta. W macierzystej lokalizacji w Grieskirchen produkcja skupia się wokół maszyn do użytków zielonych. Technologii siewu poświęcony jest zakład w Bernburgu (Niemcy), a produkcja maszyn uprawowych odbywa się w Vodnanach (Czechy).

Decyzja o zwiększeniu mocy produkcyjnych to efekt z jednej strony wzrostu sprzedaży, który doprowadził do powstania tzw. wąskich gardeł w produkcji, a z drugiej strony rosnącego popytu na coraz większe maszyny rolnicze. Jak informuje producent, dalsza rozbudowa siedziby grupy jest niemożliwa z powodu braku miejsca. Wynajmowana obecnie hala montażowa u bram Grieskirchen będzie potrzebna do innych celów od przyszłego roku.

Inwestycja w St. Georgen, gdzie 30 kwietnia br. wmurowano kamień węgielny to trzecia w ostatnim czasie znacząca inwestycja firmy Pöttinger po rozbudowie zakładu w Grieskirchen i budowie nowego centrum logistycznego części zamiennych w Taufkirchen. Plany przewidują budowę nowoczesnego obiektu, który harmonijnie wtapia się w lokalny krajobraz. Zielone dachy, przestronne tereny zielone i wykorzystanie drewna jako materiału budowlanego podkreślają dużą wagę inwestora do budownictwa przyjaznego środowisku. Na 17-hektarowej działce początkowo zostanie wybudowana hala montażowa o powierzchni 6300 m2, ale firma ma już plany dalszej zabudowy.  W pierwszej kolejności linie montażowe w nowej fabryce w St. Georgen opuszczać będą najmłodsze z oferty firmy prasy zwijające Impress, jak również 4-wirnikowe zgrabiarki Top. W przyszłości maja tu także powstawać inne maszyny o dużych szerokościach roboczych.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. grudzień 2024 01:01