Kwota 150 milionów euro przeznaczona jest na dalszy rozwój i produkcję nowego CR11, flagowego kombajnu nowej generacji marki New Holland. CR11 został nagrodzony jedynym złotym medalem za innowacyjność na największych światowych targach branży rolniczej Agritechnica pod koniec 2023 roku. Pisaliśmy o nim tutaj.
W kolejnym etapie zostanie całkowicie przeprojektowana linia montażowa i obszar logistyczny w fabryce w Belgii. Przewidywane strategiczne ulepszenia obejmują modyfikacje linii montażowej w celu zwiększenia zwinności i szybkości, renowację i rozbudowę obszaru logistycznego; oraz wprowadzenie całkowicie nowej gamy CR11 obejmującej 7000 nowych części dodanych do obszaru logistyki produkcyjnej.
Linie produkcyjne New Holland CX, CR (kombajny pozostałych serii TC i CX produkowane są w Płocku)i zupełnie nowych kombajnów CR11 zostaną połączone, aby zapewnić większą elastyczność produkcji. Nowa konfiguracja w kształcie litery U zintegruje cztery stanowiska testowe w obrębie linii produkcyjnej, aby usprawnić proces. Dodatkowo wprowadzenie bezprzewodowego zautomatyzowanego systemu prowadzenia pojazdów umożliwia montaż różnych modeli na tej samej linii w tym samym czasie.
Technologie dla środowiska
Koncern inwestuje również w rozwój technologii przyjaznych dla środowiska, w tym przypadku w zakresie przechowywania bel. CNH wspiera rozwój naukowy pierwszej nadającej się do kompostowania siatki do owijania bel, opracowanej przez kanadyjski start-up Nature’s Net Wrap. Celem jest eliminacja odpadów z procesu zbierania i przechowywania plonów. Dziś owinięte folią bele są trzymane razem sznurkiem lub siatką, a wszystko to ostatecznie ląduje na wysypiskach śmieci lub w spalarniach. W ten sposób ogranicza się ponowne wykorzystanie lub recykling plastiku, co negatywnie wpływa na ich ślad środowiskowy.
W rozwiązaniu Nature’s Net Wrap tym wykorzystano materiał biopolimerowy wytwarzany z surowców odnawialnych. Wytrzymuje strukturalnie i może naturalnie rozłożyć się w glebie lub zostać kompostowany.
Zdaniem przedstawicieli firmy przejście na biodegradowalne siatki może przynieść znaczne korzyści rolnikom, bo zmniejszy wykorzystanie składowisk, koszty transportu i utylizacji, wyeliminuje zanieczyszczenie gleby, poprawi bezpieczeństwo zwierząt i zmniejszy ryzyko skażenia wody, co przełoży się na redukcję około 2,5 miliona ton odpadów z tworzyw sztucznych rocznie.