Skuteczną pracę głębosza na głębokości 50 cm zapewniają redlice wyposażone w trwałe elementy z węglików spiekanych umieszczone w dwóch rzędach. W trudnych warunkach polowych (tereny podmokłe, uwrocia) można unieść jeden rząd ułatwiając przejazd. W zależności od szerokości roboczej głębosz może być wyposażony w 7 lub 9 redlic. Poszczególne redlice są oddalone od siebie o 425 mm, dystans pomiędzy rzędami wynosi 950 mm, a prześwit ramy 750 mm.
Nowa konstrukcja redlic (znanych z kultywatorów Duolent/Triolent) generuje mniejszy opór, przez co pozwala na wysoką prędkość roboczą sięgającą 12 km/h. Każda redlica ma hydrauliczne zabezpieczenie przeciążeniowe odpowiadające sile 1,1 t. Sekcja doprawiająca składa się z talerzy oraz podwójnego wału z grotami, rozdrabniających bryły przez co ułatwiają wykonanie kolejnych zabiegów. Za regulację głębokości pracy głębosza w zakresie od 25 do 50 cm odpowiadają podkładki dystansowe na tłoczysku. W trakcie pracy maszyna oparta jest o tylny wał.
Ramę głębosza Diger wykonano ze specjalnie hartowanych materiałów o wysokiej wytrzymałości. Masa maszyny 3-metrowej równa się 2,7 t, a głębosz o szerokości 3,9 m waży 500 kg więcej.
beb