StoryEditor

Francuskie rozrzutniki z Wałcza

Kłopoty finansowe fabryki Brochard Constructeur we Francji doprowadziły do ogromnych problemów z dostępnością maszyn, co zmusiło nas do rezygnacji ze sprzedaży nowych maszyn Brochard w Polsce. W to miejsce podjęliśmy współpracę z innym francuskim producentem rozrzutników, firmą Perard – informuje Benoit De Vos, właściciel spółki De Vos Maszyny Rolnicze.
03.04.2020., 13:04h

Trwające od wielu miesięcy problemy firmy Brochard sprawiły, że w lipcu ub. r. francuskiego producenta maszyn rolniczych kupił niemiecki Fliegl – pisaliśmy o tym TUTAJ. W następstwie powyższych zmian funkcjonująca w Wałczu (woj. zachodniopomorskie) od 2013 roku firma Brochard Polska w ubiegłym miesiącu zmieniła nazwę na De Vos Maszyny Rolnicze. Jak zaznacza Benoit De Vos, właściciel spółki z Wałcza, wraz ze zmiana nazwy podjęliśmy współpracę z innym, francuskim producentem rozrzutników, firmą Perard, która produkuje maszyny o bardzo wysokiej jakości.

Oprócz wprowadzenia rozrzutników Perard na polski rynek oferta uwzględnia także szeroką gamę wozów przeładowczych : X Flow, Interbenne, oraz systemu przeładunku Trans-Express. – Oczekiwanie na poprawę sytuacji w fabryce Brochard Constructeur w 2019 roku, bez decyzji o wprowadzeniu innej marki rozrzutników spowodowałoby bardzo duże zagrożenie dla naszej spółki w Polsce – mówi De Vos.

Firma De Vos Maszyny Rolnicze nadal ma jednak zaplecze części zamiennych do rozrzutników Brochard dystrybuowanych na terenie całego kraju wraz ze wsparciem serwisowym. Firma znana jest również z możliwości wynajmu rozrzutników podkreślając, że to najlepszy sposób testowania maszyny przez klientów przed zakupem.

Jak czytamy w nadesłanym do redakcji komunikacie, od samego początku działalności spółka zajmuje się importem z Francji maszyn różnych producentów, m.in. wozów asenizacyjnych Armor, maszyn do czyszczenia drenów Brard & Sarran, sprzętu do obsługi inwentarza Jeulin oraz agrowłókniny do przykrywania słomy. W północno-zachodniej części Polski firma jest także dilerem maszyn zielonkowych SIP, czy polskiej maszyny do zbierania kamieni Usarya.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. listopad 2024 12:13