StoryEditor

Kto obsłuży nowoczesny sprzęt? Zapisz się na studia.

W wielu punktach dilerskich brakuje mechaników i specjalistów potrafiących obsługiwać najnowocześniejsze maszyny rolnicze. Czy będziemy musieli szukać specjalistów za granicą?
08.12.2017., 23:12h
Z propozycją kształcenia kadry nauczycieli szkół rolniczych jak również fascynatów rolnictwa z zakresu agrotroniki wychodzi Instytut Inżynierii Biosystemów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. 

W ramach Studiów podyplomowych przez dwa lub trzy semestry, czyli podczas 230 godzin zajęć ćwiczeniowych, wykładowych i seminariów omawiane są szczegółowo takie zagadnienia jak: sensoryka, aktoryka, elektronika, automatyka, sterowniki programowalne, układy mechatroniczne w maszynach i pojazdach rolniczych, systemy wymiany danych, diagnostyka komputerowa, systemy informatyczne do zarządzania produkcja roślinną i zwierzęcą, systemy CAD, GNNS i telemetryczne w rolnictwie oraz rolnictwo precyzyjne. Uwzględnione są także praktyki z produkcji roślinnej (Akademia Claasa) oraz produkcji zwierzęcej (Lely East).

Wykładowcami są doświadczeni pracownicy naukowi Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu jak również eksperci z firm takich jak Claas Polska Sp. z o.o., John Deere Polska sp. z o.o., Mechatronika Wyposażenie Dydaktyczne Sp. z o. o., KST Konsulting Sp. z o.o., Mechatronika Wyposażenie Dydaktyczne Sp. z o. o. oraz Agrocom Polska. 

Zapisy na drugą edycję, która rozpocznie się już w styczniu 2018 r już trwają. Więcej informacji o SP Agrotronika (regulamin rekrutacji, koszty, program studiów i terminy zjazdów) na stronie internetowej
Fot. UP Poznań
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. listopad 2024 08:47