Narzędzie z redlicami skrzydełkowymi dostępne jest w szerokości od 2,5 do 6 m. Modele szersze niż 4 m występują w wersji składanej. Dzięki dużemu prześwitowi, równemu 80 cm możliwa jest skuteczna praca na polu z dużą ilością resztek pożniwnych. Kompaktowa budowa zmodernizowanego kultywatora pozwoliła ograniczyć jego masę i zmniejszyć zapotrzebowanie na moc do minimum 70 KM. We wszystkich modelach zastosowano ramę o przekroju 100 mm.
Za przepływ i mieszanie gleby odpowiada m.in. wyprofilowana słupica wsparta redlicami o szerokości 470 mm. Maszyna przystosowana jest do pracy na głębokości od 5 do 20 cm. Seria 1020 wyposażona jest w zabezpieczenie przeciążeniowe non-stop z siłą wyzwalania 550 kg. Kroje talerzowe zamocowane za sekcją redlic amortyzowane są na gumowych elementach. Obsługę maszyny na polu ułatwia centralna regulacja głębokości pracy. Jako istotne wyposażenie kultywatora producent oferuje paletę wałów wyrównujących wzruszoną glebę.
Podobne zmiany wprowadzono także w trzybelkowych kultywatorach 1030, których minimalne zapotrzebowanie mocy wynosi 110 KM.
beb