Ładowarkę napędza czterocylindrowy silnik FPT o pojemności 4,5 l i mocy 125 kW/170 KM. Jednostka napędowa spełnia normę Stage V dzięki zastosowaniu katalizatora SCR i filtra DPF.
Napęd hydrostatyczny lub bezstopniowy
Do napędu wykorzystuje się przekładnie hydrostatyczną tupu EPD z funkcjami ECO i Speed Control. Dzięki nim możliwe jest dostosowanie obrotów silnika do aktualnych wymagań, co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa. Ładowarka Merlo TF65.9 dostępna będzie także w wersji z przekładnią bezstopniową MCVTronic.
Wydajna hydraulika
Hydraulika robocza zasilana jest pompą tłoczkową o maksymalnym wydatku 160 l/min. Hydraulika posiada funkcję grawitacyjnego opuszczania wysięgnika, co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa. Poza tym funkcja Set Point umożliwia zapamiętywanie pozycji wysięgnika i osprzętu, co pozwala zautomatyzować i przyspieszyć prace załadunkowe. Wystarczy naciśnięcie przycisku, aby wysięgnik i osprzęt powróciły automatycznie do zapamiętanej pozycji.
Dostępna jest także funkcja zautomatyzowanych ruchów „kartezjańskich”. Oznacza to, że w czasie unoszenia ładunku przemieszcza się on zawsze w pionie. Można wybrać także pływającą pozycję pracy wysięgnika. To przydatna funkcja, gdy ładowarka ma pracować np. z zamiatarką lub przy odgarnianiu np. śniegu.
Bezpieczna praca
Ładowarka TF65.9 wyposażona jest w system ASCS z 10,1 calowym kolorowym wyświetlaczem. ASCS pozwala na wyświetlanie w czasie rzeczywistym wykresu udźwigu, co umożliwia m.in. bieżące obserwowanie stateczności maszyny. Poza tym ASCS pozwala ustawić geometryczne progi użytkowania maszyny i wyregulować maksymalne prędkości ruchów hydraulicznych – to wszystko wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracy. Poza tym nowa ładowarka Merlo wyposażona jest w standardzie układ poziomowania maszyny.
Komfortowa praca i obsługa
Amortyzowana kabina zapewnia komfort pracy dla operatora. Jej szerokość wynosi 1010 mm. Poza tym układ elektryczny wyposażony jest w automatyczne i czasowe odłączanie akumulatora. Dzięki temu operator nie musi ręcznie odłączać akumulatora, gdy maszyna nie będzie używana przez dłuższy czas.
Ładowarka została stworzona do obsługi dużych gospodarstw, biogazowni, tartaków i firm zajmujących się recyklingiem.
Fot. firmowe