Pierwsze działania firmy Manitou na polskim rynku miały miejsce w 1994 r. Początkowo przez Transtechnik Polska i Zeppelin Polska. Cztery lata później sprzedażą ładowarek rolniczych zajęła się firma Agromix z Rojęczyna. Obecnie krajowa sieć sprzedaży liczy 24 dilerów, podzielonych na branże i marki. Wśród nich są modele Manitou, Mustang i Gehl.
Manitou Polska zarządza siecią sprzedaży w Europie Centralnej: w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, gdzie jest 19 oddziałów, zatrudniających 800 pracowników. W minionym okresie firma Manitou w Polsce i regionie Europy Centralnej dostarczyła 10 tys. maszyn. Dyrektorem zarządzającym w polskim oddziale Manitou jest Wojciech Rzewuski (na zdjęciu). Firma cały czas opracowuje nowe modele. Klienci dobrze zareagowali na wprowadzoną przed rokiem serię ładowarek MLT NewAg. Rocznicowe spotkanie było też okazją do prezentacji nowej ładowarki przegubowej MLA-T.
Trzeba też zaznaczyć, że początek Manitou w Polsce to dzieło Tomasza Polaka i Przemysława Jocza, którzy działali w Rogoźnie. Później siedzibę przeniesiono do Obornik Wlkp., a od 2012 r. spółka mieści się w Sękocinie Starym. Grupa Manitou z siedzibą w Ancenis (Francja) na świecie zatrudnia 3900 osób.
StoryEditor
Manitou w Polsce ma już 10 lat
Dziesięć tysięcy ładowarek trafiło za sprawą Manitou Polska do rolników i przedsiębiorców w ostatnich 10 latach.