TRiLiada to coroczne święto studentów kierunku Inżynieria Rolnicza (dawniej Technika Rolnicza i Leśna) w Instytucie Inżynierii Biosystemów. Całodzienne wydarzenie organizowane jest przez Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej z Poznania. Tegoroczna edycja przyciągnęła wiele firm z nowoczesnymi ciągnikami w tym Arbos, Claas, Deutz-Fahr, John Deere i Valtra oraz maszynami Alima-Bis i Joskin, które w wyjątkowy sposób zdobiły dziedziniec Instytutu.
Celem TRiLiady jest odmienne od studenckiej rzeczywistości spędzenie czasu połączone z poszerzaniem wiedzy przez studentów i z możliwością spotkania się z przedstawicielami firm z branży. A tych nie brakuje, bo większość przedstawicieli firm, którzy 7 czerwca pojawili się w Instytucie to absolwenci poznańskiej uczelni. To bardzo ważne, gdyż stwarza to dobrą okazję do rozmowy oraz znalezienia miejsca odbycia praktyk bądź pracy.
Tradycyjnie początek TRiLiady zdominowały dynamiczne 15-minutowe wykłady, na których każdy z przedstawicieli chciał pokazać swoje najnowsze osiągniecia wykorzystywane w rolnictwie. Jednym z prelegentów był dr Piotr Łuczak z redakcji top agrar Polska, który przybliżył arkana naszej pracy. Tematyka wszystkich prezentacji była interesująca. Konkursom na wykładach nie było końca. Każdy, kto uważnie słuchał wystąpień, mógł otrzymać koszulki i firmowe gadżety. Następnie wszyscy przenieśli się na dziedziniec. Tam zostały szczegółowo przedstawione maszyny dostarczone przez producentów. Nie brakowało szczegółowych pytań od słuchaczy i możliwości krótkiej przejażdżki.
Największą atrakcją dla rzeszy studentów był zacięty bój o Puchar Dyrektora Instytutu Inżynierii Biosystemów. Składał on się z części teoretycznej i sprawnościowej. Każda z drużyn musiała się wykazać wiedzą zdobytą na wykładach, a później pokazać siły podczas slalomu z taczką czy ciągnięcia ciągnika liną. Oto relacja zdjęciowa a tej imprezy. ppsz
Fot. Pszonka
StoryEditor
Nowoczesne traktory na uczczenie święta studentów
Na Triliadzie tego nie mogło zabraknąć. W tym roku firmy również dopisały i na dziedziniec Instytutu Inżynierii Biosystemów UP w Poznaniu przywiozły popularne modele ciągników i maszyn.