StoryEditor

Nowości Agro Show: Poziomy wóz paszowy Euromilk

W Bednarach firma Euromilk zaprezentowała dwie nowości produktowe. Premierowe urządzenia to poziomy wóz paszowy EM Puma oraz owijarka samozaładowcza z bocznym załadunkiem EM Spider.
21.10.2019., 10:10h

Poziomy wóz paszowy EM Puma oraz owijarka samozaładowcza z bocznym załadunkiem EM Spider nie były prezentowane nigdzie wcześniej. Do tej pory, Euromilk specjalizował się w pionowych wozach paszowych oraz owijarkach z przednim załadunkiem. Nowe urządzenia to wyłącznie chęć rozszerzenia oferty firmy, a nie zastąpienia już istniejących typów maszyn.

Puma

Prezentowany model to wóz o pojemności 13 m3. Kosz wykonany jest ze stali o grubości 8 mm (dolna część) i 5 mm (góra kosza). Dodatkowo, wzmocnienia przy oknach wysypowych wykonano z blachy 8 mm, a dno maszyny – z blachy o grubości 10 mm. Maszyna wyposażona jest w dwa poziome ślimaki o średnicy zewnętrznej Ø 500 mm. Grubość płatów spirali to 12 mm i 15 mm. Aby zapewnić dłuższą eksploatację maszyny, na dnie zastosowano blachę kwasoodporną 2 mm. Wóz posiada 128 noży gwiazdkowych. Maszyna ma 5,89 m długości, 2,69 m wysokości oraz 2,17 m szerokości (szerokość z przenośnikiem taśmowym PVC złożonym). Zastosowane ogumienie to 315/70 R22.5. Masa maszyny - ok 5200 kg.

Wóz wyposażony jest w następujące elementy: sterowanie ręczne z kabiny ciągnika, regulowany zaczep, przekładnię dwubiegową z rewersem, elektroniczny system wagowy z trzema wzmocnionymi sensorami, wał odbioru mocy, rozdzielacz, podporę mechaniczną, drabinę inspekcyjną, 2 okna wyładowcze oraz hydraulicznie regulowany przenośnik taśmowy PVC o szerokości 0,9 m i długości 1 m. Modele EM Puma dostępne są w pojemnościach od 11 m3 do 17 m3. Można je opcjonalnie wyposażyć we frez samozaładowczy.

Spider

Owijarkę EM Spider wyróznia boczny załadunek beli, co zapewnia szybką i efektywną pracę. Podobnie jak owijarka z przednim załadunkiem EM Scorpio, wyposażona jest w nisko osadzony stół obrotowy, umieszczony na dużym łożysku, co wpływa na stabilność podczas owijania. W standardzie ma szerokie ogumienie oraz mechaniczny stawiacz beli w pion. Jej dodatkowym atutem jest kompaktowy wymiar i zastosowanie hydraulicznie składanego na czas transportu koła.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. listopad 2024 02:34