StoryEditor

Precyzja warta swojej ceny – Oferta nawigacji do 50 tys. zł

W ostatnich latach na rynku pojawiło się bardzo dużo nawigacji, głównie z rynku chińskiego, które są znacznie tańszą alternatywą dla zachodnich rozwiązań. Ile kosztują takie nawigacje i jakie mają możliwości?

15.04.2025., 11:48h

Inwestycja w nawigacje rolnicze

Nawigacje rolnicze to coś, na co jeszcze kilka lat temu mogły sobie pozwolić jedynie duże gospodarstwa. Dziś trend się mocno zmienił, a systemy automatycznego prowadzenia z powodzeniem pracują również w mniejszych gospodarstwach, bo inwestycja wynosi ok. 20 tys. zł.

image
FOTO: firmowe

W tej cenie jest m.in. automatyczne prowadzenie, dzięki czemu możemy skupić się na pracy maszyny. Poprawia to jakość wykonanej pracy, a długotrwała jazda ciągnikiem staje się przyjemnością. Kto już pozna korzyści i wygodę płynące z automatycznego prowadzenia ciągnika po polu, czy wyłączania sekcji opryskiwacza, nie potrafi już sobie wyobrazić nawet najprostszych zabiegów bez użycia nawigacji.

Do inwestycji w zakup nawigacji zachęca też brak abonamentu (u większości producentów) za możliwość precyzyjnej pracy z dokładnością do 2,5 cm. Przypomnijmy, że od października 2022 r. w Polsce zostały zniesione opłaty za umożliwienie korzystania z usług systemu ASG-EUPOS.

Zobacz także: Ranking start-upów rolno-spożywczych. Czy znalazły się tam polskie firmy?

Podczas targów w Kielcach przyjrzeliśmy się ofercie tańszych nawigacji, które z powodzeniem mogą pracować praktycznie we wszystkich ciągnikach, a jedynym wymaganiem jest sprawne wspomaganie układu kierowniczego. Nawigacje te często z powodzeniem obsługują funkcję rolnictwa precyzyjnego, mają możliwość dwukierunkowej wymiany danych w czasie rzeczywistym i wiele ciekawych funkcji, o których piszemy poniżej.

W artykule przedstawiamy przykładową ofertę nawigacji rolniczych, których cena nie przekracza 50 tys. zł.

Chcesz poznać ofertę nawigacji? Zapraszamy do kwietniowego wydania gazety top agrar Polska (tap 4/25). 

image

Tani system nawigacji do prowadzenia ciągnika. Jak go zamontować i jak działa?

Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
26. kwiecień 2025 00:01