StoryEditor

Premiera Primus 600: Strautmann prezentuje nowy samojezdny wóz paszowy

Nowy Primus 600 od Strautmann, zaprezentowany na targach EuroTier 2024, oferuje zaawansowane technologie mieszania paszy i inteligentne zarządzanie danymi dla lepszej wydajności.

01.10.2024., 15:00h

Na targach EuroTier 2024 firma Strautmann zaprezentuje Primus 600, który ma zupełnie nową konstrukcję, od podwozia po sterowanie maszyną. Dzięki objętości mieszania od 17 do 22 m3 ten samojezdny model jest idealny dla gospodarstw, które chcą efektywnie zaplanować rozmieszczenie siły roboczej i zoptymalizować wydajność stada - wyjaśnia producent.

Zobacz też: Złote medale targów EuroTier

Nowa kabina Smart Feed Cab – lepsza widoczność, komfort i pełna kontrola

Nowa kabina kierowcy, Smart Feed Cab, została zaprojektowana tak, aby zapewnić kierowcy dobry przegląd całej maszyny i obszaru roboczego. Nowa konstrukcja kabiny, która była przemyślana od podstaw, zamienia kabinę w wygodne centrum sterowania.

Szczególną atrakcją jest duże przeszklenie, które zapewnia operatorowi dobrą widoczność i wysoki poziom bezpieczeństwa. Standardowy system klimatyzacji zapewnia również przyjemną temperaturę w kabinie. Podgrzewana przednia szyba zapewnia przekonujące korzyści w zimie. Lusterka są standardowo podgrzewane i regulowane elektrycznie.

Centralnym elementem nowej kabiny jest nowy system sterowania Strautmann Feed Control. Prosta i intuicyjna obsługa umożliwia bezpośredni dostęp do wszystkich ważnych funkcji maszyny. Łączy w sobie urządzenia ważące, informacje o maszynie i terminal sterujący, a także monitor kamery.

Dzięki dużemu wyświetlaczowi, nowemu joystickowi oraz przyciskom funkcyjnym operator może łatwo obsługiwać maszynę. Każda funkcja może być dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika w zależności od trybu pracy – jazdy, pobierania lub wyładowania paszy.

Primus 600 – kompaktowa maszyna z napędem na wszystkie koła

Pod maską Primusa 600 znajduje się 6-cylindrowy silnik FPT o mocy 151 kW (205 KM). W przyszłości będzie on przystosowany do pracy na biopaliwach HVO (Hydrotreated Vegetable Oils).

Primus może być również wyposażony w napęd na wszystkie koła. Standardem jest inteligentny system kierowania z czterema kołami skrętnymi, co zwiększa manewrowość maszyny, a jej kompaktowe wymiary (wysokość od 2,74 m z pojedynczymi oponami) umożliwiają pracę w trudnych warunkach.

System ślimakowy dla idealnie jednorodnego mieszania paszy

Samobieżny wóz paszowy jest także wyposażony w wysokowydajną frezarkę, która pobiera paszę z wysokości do 5,50 m i ma szerokość zbierania 2 metrów. Stożkowy zbiornik za frezarką zapewnia szybki i delikatny przepływ materiału do centralnie umieszczonego podnośnika.

W zbiorniku mieszającym znajdują się dwa ślimaki Strautmann IMS (Intensive Mix System), które gwarantują szybkie i jednorodne mieszanie paszy. Opcje wyładunku paszy są różnorodne i można je dostosować do potrzeb każdego gospodarstwa.

image

Siewnik punktowy na przód ciągnika

Strautmann Data System: Łatwa analiza i optymalizacja procesu żywienia w Primus 600

Strautmann Data System (SDS) to nowoczesna platforma do zarządzania danymi generowanymi przez maszyny. Jednym z kluczowych elementów SDS jest oprogramowanie do zarządzania żywieniem. SDS umożliwia programowanie receptur i definiowanie miejsc wyładunku. Użytkownicy mogą zdalnie zarządzać komponentami i recepturami za pomocą komputera lub urządzeń mobilnych.

Operatorzy mają dostęp do zapisanych receptur i mogą realizować proces karmienia zgodnie z ustalonymi wytycznymi. System Primus rejestruje wszystkie dane związane z maszyną i wagą, synchronizując je z systemem. Pozwala to na łatwą analizę i optymalizację procesu żywienia.

Strautmann proponuje także wersję Premium

W opcji Premium możliwe jest zarządzanie większą liczbą gospodarstw i receptur, a także szczegółowe analizy porównawcze. W skład tej opcji wchodzą również funkcje monitorowania czasu pracy pracowników, co ułatwia prowadzenie dokumentacji i wystawianie faktur. Strautmann planuje dalsze rozwijanie SDS, by mógł wspierać użytkowników w zarządzaniu serwisem i konserwacją oraz w lepszym zarządzaniu magazynami.

Autor: Alfons Deter

Źródło: topagrar.com

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. listopad 2024 12:55