Zawieszane na TUZ maszyny Primo dostępne będą ze zbiornikami o pojemności od 1800 do 3130 l, łącznie 6 modeli w wersji M i P. Konstruktorzy zaplanowali, że maksymalna szerokość pracy dwutarczowych zespołów wysiewających wynosić będzie 36 metrów – w modelach serii M ze zbiornikami 1800, 2340, i 2875 l lub 44 metry w serii E, mieszczących 1930, 2530 lub 3130 l. Maksymalna wysokość załadunku nie przekracza 1,6 m.
W wyposażeniu rozsiewaczy z linii M i P jest trójpunktowy układ zawieszenia II kategorii, plandeka, kratka ochronna w zbiorniku, stopień ułatwiający obsługę zbiornika. W rozsiewaczach oznaczonych symbolem „M” zastosowano hydrauliczne sterowanie przepływem materiału i wysiewem granicznym, natomiast w wersji „E” wspomniane czynności obsługiwane są elektronicznie, z wykorzystaniem wagi w zbiorniku.
Zaczepiany opryskiwacz Campo 65 dysponuje zbiornikiem cieczy roboczej o pojemności 6,5 tys. litrów, na czystą wodę mieszczącym 480 l i 15 l wody do mycia rąk. Campo może współpracować z belką polową o szerokości do 30 m. Sercem instalacji są dwie pompy o wydajności 265 l, przy ciśnieniu dochodzącym do 20 barów i czteropoziomowy system filtracji. Składanie i kontrola położenia belki polowej odbywa się z wykorzystaniem instalacji hydraulicznej, natomiast za automatyczny skręt kół odpowiada układ elektroniczny.
Firma zaprezentuje również mniejszy model Campo 42. Dysponuje on nieco mniejszą pojemnością zbiornika głównego - 4450 l. Maksymalna szerokośc belki wynosi w tym przypadku 27 metrów. Opryskiwacze Campo można wyposażyć w system elektronicznego sterowania z funkcją dostosowania belki do zmiennej geometrii podłoża czy systemem kontroli poszczególnych sekcji. beb
Fot. firmowe