SaMASZ otwiera nową spółkę w Niemczech
Obchodząca w tym roku jubileusz 40-lecia firma Samasz restrukturyzuje swoją sprzedaż maszyn rolniczych w Niemczech i Luksemburgu. Od początku października podlaski producent uruchomił nową spółkę – SaMASZ Deutschland GmbH.
Zobacz też: Premiera Primus 600: Strautmann prezentuje nowy samojezdny wóz paszowy
Nowa komórka handlowa firmy SaMASZ będzie odpowiedzialna za dystrybucję maszyn zielonkowych w Niemczech i Luksemburgu. Jest to ważny krok w rozwoju firmy, pozwalający na lepszą obsługę klientów i intensyfikację sprzedaży maszyn dostosowanych do specyfiki rynku niemieckiego.
Nowo utworzona spółka będzie odpowiedzialna za sprzedaż i wsparcie techniczne w Niemczech, gdzie firma planuje dalszy dynamiczny rozwój. Eksport do Niemiec rozpoczął się już w 1994 r. a przez większość tego okresu wyłącznym importerem na tym terenie była firma Saphir.
Polski producent stawia na niemiecki rynek rolniczy
Dwaj dyrektorzy zarządzający, wnoszą ze sobą wieloletnie doświadczenie z światowego koncernu, które znacząco wesprze rozwój nowej sieci sprzedaży. Zespół będzie odpowiedzialny za kontakty z dilerami i partnerami biznesowymi, a także za dalszą ekspansję sieci sprzedaży w Niemczech.
- Otwarcie SaMASZ Deutschland to kluczowy krok w rozwoju naszej firmy. Wierzymy, że dzięki zespołowi profesjonalistów, którzy doskonale znają potrzeby rolników w Niemczech, uda nam się umocnić pozycję naszej marki na tym ważnym rynku – powiedział Karol Wdziękoński, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w SaMASZ.
SaMASZ stawia na ISOBUS
Warto podkreślić, że pod koniec 2023 roku SaMASZ został członkiem VDMA – niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Inżynierii Mechanicznej, organizacji zrzeszającej ponad 3600 firm europejskich, specjalizujących się w inżynierii mechanicznej i instalacyjnej. Jest pierwszym producentem z Polski należącym do tej organizacji.
Firma dołączyła też do Fundacji Elektroniki Przemysłu Rolniczego (AEF), międzynarodowego partnerstwa między producentami maszyn rolniczych, inicjatora standardu ISOBUS, dzięki czemu rolnicy mogą łatwo łączyć różne urządzenia i intuicyjnie korzystać z nich przez uniwersalny terminal. Certyfikat ISOBUS ma już zestaw kosiarek tylnych KDD 911 STH, który ma być hitem eksportowym polskiego producenta.
Precyzyjne sterowanie i komunikaty w systemie ISOBUS zestawu SaMASZ GigaCut
Maszyny wchodzące w skład zestawu SaMASZ GigaCut ISOBUS to kosiarka tylna dwustronna KDD 911 STH ISOBUS oraz kosiarka czołowa XDF 351SH. Kosiarki razem osiągają szerokość roboczą 9,1 m, co pozwala przy prędkości pracy 12 km/h osiągnąć wydajność na poziomie 10,5 ha/h.
System sterowania ISOBUS pozwala z poziomu terminalu ciągnika zarządzać ich wszystkimi funkcjami, np. przypisaniem do przycisków joysticka traktora podnoszenia i opuszczania maszyn podczas pokonywania uwroci. Pracę operatora zestawu wspomagają również komunikaty wyświetlane na terminalu ciągnika, które informują o prawidłowej pracy kosiarek bądź o wystąpieniu ewentualnych zakłóceń.
Lepsza jakość paszy i mniejsze uszkodzenia darni
Oprócz tego kosiarki mają hydropneumatyczny układ odciążenia, który automatycznie reaguje na ukształtowanie terenu i szybko wprowadza korektę ciśnienia. Pozwala to listwom tnącym pozostawać w optymalnej pozycji względem podłoża, co poprawia czystość paszy i minimalizuje ryzyko uszkodzenia darni.
Kosiarka KDD 911 STH ISOBUS wyposażona jest w transportery pokosu z napędem hydraulicznym. Umożliwiają one pozostawianie za maszyną jednego, dwóch lub trzech pasów pokosu (powstających z zestawu dwóch kosiarek tylnych i przedniej).