– Przed nami pojawia się szereg kluczowych wyzwań politycznych. W ciągu najbliższych dwóch lat finalizacja nowej wspólnej polityki rolnej (WPR), a także realizacja celów Europejskiego Zielonego Ładu i strategii „od pola do stołu” – skomentował swój wybór Thierry Krier. Kraje Europy nadal znajdują się w stanie kryzysu związanego z Covid-19, a sektor rolny jako całość wykazał odporność i zdolność do dostarczania podstawowych towarów wszystkim Europejczykom.
– Ważne będzie podjęcie działań w celu zrównoważenia społecznych potrzeb zrównoważonego rozwoju z niezbędną rentownością dla producentów rolnych, przy jednoczesnym zapewnieniu konkurencyjności europejskiego rolnictwa – dodaje Krier, który do CEMA wnosi 30-letnie doświadczenie w firmie Kuhn. Thierry Krier przez dwie kadencje był wiceprezesem CEMA, a w nowej kadencji przejmie obowiązki Anthony‘ego van der Ley (Lemken), który w zeszłym miesiącu został wybrany na prezesa niemieckiego stowarzyszenia reprezentującego producentów maszyn rolniczych VDMA Landtechnik.
– Sektor maszyn rolniczych jest integralną częścią łańcucha produkcji rolnej. Pomaga zapewnić wszystkim Europejczykom wysokiej jakości i bezpieczną żywność na swoich stołach. Precyzyjne rolnictwo i zaawansowane technologie, maszyny i rozwiązania są kluczem do dalszego umożliwienia zrównoważonego rolnictwa – podkreśla Francuz.
Jak informuje CEMA Anthony van der Ley będzie kontynuował swoje zaangażowanie w tej organizacji pełniąc funkcję wiceprezesa wraz Christophem Wigger (John Deere) i Paulem Snauwaert (CNH Industrial). Trzej Wiceprzewodniczący zostali wybrani przez Walne Zgromadzenie CEMA podczas spotkania 26 listopada. To były pierwsze wirtualne wybory w historii CEMA. Prezes CEMA jest wybierany na dwuletnią kadencję i może zostać ponownie wybrany raz.