Ostatnio firma przedstawiła nową wersję systemu wspomagania decyzji (DSS) w ochronie roślin, moduł rozpoznawania chorób, moduł identyfikacji owadów. Należy też wspomnieć o module nawadniania, który pozwala na optymalizację zużycia wody przez precyzyjne zalecenia dotyczące nawadniania, generowane na podstawie algorytmów sztucznej inteligencji, które są w stanie interpretować dane zebrane z czujników (np. stacji pogodowych i czujników wilgotności gleby) i innych źródeł danych.
xFarm Connect
Dzięki nowemu interfejsowi xFarm Connect, który gromadzi wszystkie możliwe połączenia i urządzenia, wymiana danych nie tylko między czujnikami i maszynami, ale także między elektronicznym systemem zarządzania gospodarstwem, aplikacja jest bardziej wydajna w obsłudze i przyjazna dla użytkownika. Firma podkreśla, że xFarm Connect zapewnia wysoką funkcjonalność, umożliwiając rolnikom pracującym w polu wybór, które dane mają być importowane do xFarm, kiedy i jak często. Jest dostępna w języku polskim i 17 innych językach.
Zobacz także: Wynalazki rolników: szybkie odsysanie oleju
Rok 2023 był rokiem intensywnego rozwoju dla xFarm Technologies: firma nawiązała partnerstwa z głównymi międzynarodowymi firmami i jeszcze bardziej skupiła się na potencjale sztucznej inteligencji dla gospodarstw rolnych. W tym roku xFarm Technologies postanowiła wzmocnić swoją obecność w Polsce i utworzyła zespół polskich specjalistów, którzy będą wspierać firmy rolnicze, producentów maszyn i firmy spożywcze w ich cyfrowej transformacji. Okazją do oficjalnej inauguracji działalności były Targi Sadownictwa i Warzywnictwa (TSW) w połowie stycznia w Kielcach.
Ten artykuł pochodzi z wydania top agrar Polska 2/2024
czytaj więcej