StoryEditor

Wielton czasowo zawiesza produkcję

Decyzja podyktowana jest troską o zdrowie pracowników i partnerów biznesowych wieluńskiej spółki oraz wiąże się z negatywnym wpływem pandemii koronawirusa na sprzedaż i łańcuch dostaw podzespołów do dalszej produkcji.
06.04.2020., 09:04h

Podczas czasowego zawieszenia produkcji na terenie zakładów w Wieluniu firma zamierza przeprowadzić prace modernizacyjne i optymalizacyjne, związane między innymi ze zmianami umiejscowienia poszczególnych linii technologicznych, optymalnym ułożeniem procesu produkcyjnego oraz naprawami i remontami. Prace będą prowadzone przez zespół pracowników wykonujący powierzone zadania w ramach obniżonego wymiaru czasu pracy. Przypomnijmy, że obok szerokiej gamy naczep ciężarowych mury fabryki opuszczają również przyczepy rolnicze.

Zarząd Grupy Wielton podobne decyzje w innych zakładach podjął już wcześniej, ostatnio 27 marca kiedy to z tych samych przyczyn podjęto decyzję o czasowym wstrzymaniu produkcji zakładów Grupy Lawrence David Ltd. w Wielkiej Brytanii. W przypadku Grupy Lawrence David (naczepy oraz zabudowy kurtynowe i furgonowe,) niełatwą decyzję wymusiła także postępująca absencja pracowników spowodowana licznymi obowiązkowymi kwarantannami mającymi związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Po trzech kwartałach 2019 r. Grupa Lawrence David miała 13,3% udziału w przychodach Grupy Wielton oraz 18,5% udziału w sprzedaży wolumenowej. Czasowo wstrzymano także montaż w włoskiej spółce Viberti Rimorchi (naczepy kurtynowe, naczepy podkontenerowe i naczepy-wywrotki), która po trzech kwartałach 2019 r. miała 2,7% udziału w przychodach Grupy. W związku z decyzją rządu francuskiego spółka Fruehauf została zobligowana do czasowego zamknięcia zakładu produkcyjnego. Fruehauf podobnie jak wiele innych zakładów produkcyjnych we Francji, jest zmuszony do przerwania produkcji i

zamknięcia zakładu z uwagi na brak możliwości zagwarantowania przestrzegania zasad określonych przez rząd w celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego swoim pracownikom. Część komórek organizacyjnych spółki Fruehauf, wiodącego producenta naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych na rynku francuskim, kontynuuje swoją działalność tj. m.in. centrum sprzedaży, dział gwarancji i obsługi posprzedażnej i dział części zamiennych.

Grupa Langendorf w Niemczech pracuje poniżej optymalnego poziomu, produkcja i sprzedaż są jednak kontynuowane. Podobnie spółka zależna w Rosji OOO Wielton prowadzi działalność w trybie ciągłym, bez większych zakłóceń.

Póki co zarząd spółki, na czele którego stoi Mariusz Golec, nie podejmuje się oszacowania rozmiaru wpływu skutków pandemii COVID-19 na działalność Grupy Kapitałowej Wielton.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. styczeń 2025 19:01