W przypadku owoców i warzyw Concordia oferuje ubezpieczenie od gradu, obejmującego szkody ilościowe i jakościowe.
W tym roku rolnicy indywidualni i przedsiębiorcy rolni mogą skorzystać z sięgającego aż 65 proc. dofinansowania budżetu państwa. Wszystko za sprawą znowelizowanej w 2016 r. Ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.
– Dzięki wiedzy i doświadczeniu Vereinigte Hagelversicherung VVaG – czołowego ubezpieczyciela upraw na rynku europejskim i naszego koasekuratora – jesteśmy w stanie zwiększyć pojemność ubezpieczeniową, otaczając tym samym ochroną jeszcze większą niż dotychczas liczbę klientów i powierzchnię ich upraw – wskazuje Andrzej Janc (na zdjęciu), Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia.
Na co zwrócić uwagę, aby wybrać najskuteczniejszy wariant ubezpieczenia upraw?
– Dobrze jest sprawdzić czy na polisie jest zapis o udziale własnym, zweryfikować czy suma ubezpieczenia jest stała przez cały rok. Ponadto, należy sprawdzić jaka jest wysokość składki za ubezpieczenie, czy umowa może zostać zawarta bez oględzin na polu, jak również jakie są warunki wypłaty środków po zajściu niechcianego zdarzenia – radzi Andrzej Janc.
Warto, aby przy okazji ubezpieczania upraw, rolnicy pomyśleli również o realnym zabezpieczeniu finansowym siebie oraz swoich bliskich. Tym bardziej, że Concordia przewidziała z tego tytułu specjalne zniżki.
19 marca br. Concordia Ubezpieczenia otworzyła wiosenny sezon ubezpieczania upraw rolnych, w którym rolnicy mogą wykupić ochronę od ryzyka gradu lub w ramach pakietów ryzyk. W zależności od rodzaju roślin, mają również możliwość skorzystania z ubezpieczenia na wypadek wystąpienia przymrozków wiosennych, huraganu oraz deszczu nawalnego.