Sezonowe susze występujące głównie podczas wegetacji roślin są głównym zagrożeniem dla rolnictwa. Zarówno w 2018 jak i 2019 roku w Polsce susza objęła według IUNG znaczną część kraju, z czego w 2019 było to 15 województw ze wszystkimi monitorowanymi uprawami. Tereny, które w największym stopniu narażone są na susze to rejon środkowej Polski, gdzie roczna suma opadów nie przekracza często 400-450 mm. Ostatnie lata pokazują również, że coraz częściej występują suche i gorące okresy wiosną i wczesnym latem. Mamy więc do czynienia z zanikaniem pór roku. Aby zminimalizować wszystkie ryzyka związane z suszą, przymrozkami lub innymi czynnikami stresowymi, należy obok wyboru dobrej odmiany, zastosowaniu odpowiedniej agrotechniki, również zwrócić uwagę na odpowiednie nawożenie (żywienie roślin) w walce z czynnikami stresowymi.
„Superprodukty kontra Superwrogowie”
Firma nawozowa K+S na portalu wiedzy KALI Akademia zamieszcza artykuły związane z tym m.in. jak sobie radzić niekorzystnymi czynnikami stresowymi wpływającymi na obniżenie wzrostu i plonowania roślin uprawnych, a najgroźniejszymi są: susza, niedobór składników pokarmowych i mróz. Zbiega się to także z nową kampanią: „Superprodukty kontra Superwrogowie”. Superbohaterami są produkty Korn-Kali i ESTA Kieserit, a „Superwrogami” właśnie susza, niedobór składników pokarmowych czy mróz.
– Konsekwentnie rozwijając oryginalną kampanię produktową chcemy kontynuować ścieżkę, którą obraliśmy w komunikacji z rolnikami. Po przedstawieniu rolników jako Superbohaterów, dla nas logicznym krokiem było stawienie czoła codziennym wyzwaniom w pracy rolnika i nadanie im twarzy – mówi Dominik Młodecki, dyrektor zarządzający K+S Polska. Uosobienie superwrogów, stworzone w trakcie sesji kilku ekskluzywnych bodypaintów stanowi serce nowej kampanii i przedstawia ją jako „Piekielne trio”. Przekaz jest jasny: nawet jeśli nie można ich trwale pokonać, rolnicy mogą skutecznie im przeciwdziałać, stosując nawozy Korn-Kali i ESTA Kieserit. Nawozy K+S idealnie nadają się do wspomagania wzrostu roślin w okresach suszy, niedoboru składników pokarmowych lub mrozu, zapobiegając w ten sposób redukcji plonów. Dostarczają niezbędnego potasu, magnezu i siarki w optymalnych proporcjach, stwarzają dobre warunki dla wzrostu roślin nawet w niesprzyjających warunkach.
KALI Akademia – K+S edukuje
W KALI Akademii rolnicy znajdą przydatne informacje na temat odżywiania roślin. Głównym celem platformy wiedzy KALI Akademia jest przekazywanie praktycznych porad praktykom. Na portalu będą publikowane także aktualne artykuły, wyniki doświadczeń i filmy z dziedziny rolnictwa. Mają na nim pojawiać również reportaże z gospodarstw rolnych, aby dzielić się praktyczną wiedzą i doświadczeniem.
Źródło: mat. prasowe