StoryEditor

Nasiona dla zapylaczy za darmo

Jak ważne dla rolników i uzyskiwanych plonów są owady zapylające, wiemy doskonale. A o tym jak je chronić przeczytacie Państwo w kwietniowym numerze „top agrar Polska”. Jednak obok ochrony czynnej jest też możliwe wspieranie pszczół i innych pożytecznych owadów przez tworzenie enklaw z kwitnącymi, miododajnymi roślinami. Teraz nasiona takich gatunków można uzyskać za darmo od firmy Syngenta.
23.03.2018., 12:03h
Akcja na rzecz owadów zapylających – Operation Pollinator w ramach projektu The Good Growth Plan i zobowiązania na rzecz wspierania różnorodności biologicznej Syngenta ogłosiła po raz czwarty. W ubiegłym roku rolnicy dostali ponad 10 ton specjalnie przygotowanej mieszanki nasion. Pozwoliło to na obsianie 830 hektarów pól.

Co zrobić aby otrzymać bezpłatnie nasiona?

Wystarczy wejść na stronę www.syngenta.pl i wypełnić dostępny od dzisiaj (23.03.2018 r.) formularz. Podajemy tam dane do wysyłki oraz trzeba wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych. Liczba pakietów nasion jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń.

Mieszanka zawiera gatunki roślin kwitnące przez długi okres. Dzięki temu wabi owady nie tylko w jednym miesiącu, ale jest atrakcyjna (także wizualnie) przez większość okresu wegetacji. Są to gatunki sprawdzone w naszych warunkach klimatycznych. W skład mieszanki wchodzą takie rośliny jak:
  • słonecznik,
  • gryka,
  • facelia,
  • ogórecznik lekarski,
  • koniczyna perska.
Nasiona są przygotowane w opakowaniach 5 kg

- Akcja Operation Pollinator jest jednym ze sztandarowych projektów Syngenty w Polsce. Tworząc siedliska przyjazne zapylaczom nie tylko wspieramy bioróżnorodność, ale przyczyniamy się również do poprawy wydajności i jakości upraw - powiedziała mówi Izabela Wawerek, dyrektor ds. korporacyjnych w firmie Syngenta i koordynator akcji w Polsce.
tcz

Z informacji ze strony firmy Syngenta wynika, że zapasy nasion przeznaczone na cel Akcji zostały już wyczerpane.
Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. listopad 2024 10:43