Zmarł Jan Glacel, pierwszy Prezes Hochland Polska. Swą funkcję pełnił przez kilka lat od początku obecności Hochland w Polsce, a jego działania w ogromnym stopniu przyczyniły się do zbudowania mocnej pozycji rynkowej firmy.
Jan Glacel był osobą, której ponad 25 lat temu
Grupa Hochland powierzyła zadanie stworzenia oddziału na polskim rynku. Budując od podstaw Hochland w początkach gospodarki rynkowej, mierzył się z licznymi wyzwaniami organizacyjnymi czy proceduralnymi (…) i budował sieć dystrybucji. Wskazał działki pod budowę zakładu, skompletował grupę pracowników, znalazł hurtowników i przygotował produkcję. W 1995 roku w Kaźmierzu pod Poznaniem uruchomiono pierwszy zakład produkcyjny, który funkcjonuje do dziś.
Zasługi Jana Glacela podkreśla Piotr Knauer, obecny prezes Hochland Polska. – Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Glacela – mówi Piotr Knauer. – Pozostanie on w naszej pamięci jako pionier naszego biznesu w Polsce. Bez jego osobistego zaangażowania, praktycznego wsparcia, pragmatycznego i pomysłowego podejścia, Hochland w Polsce nie osiągnąłby obecnej pozycji.
Hochland działa na polskim rynku od ponad 25 lat, do portfela marek należą najpopularniejsze sery: Hochland, Almette, Valbon. Produkuje w Polsce w dwóch fabrykach: w
Kaźmierzu i Węgrowie.
Źródło: Wiadomości HandloweFot. Hochland