Preparat Treso zawiera fludioksonil (związek z grupy fenylopiroli) – 500 g/kg, znaną już na naszym rynku substancję, obecną np. w zaprawach nasiennych. W tym przypadku ma być ona stosowana po raz pierwszy w rzepaku i nalistnie.
Treso ma się odznaczać długotrwałym działaniem przeciwko sprawcy zgnilizny twardzikowej (Sclerotinia sclerotiorum), nawet w porównaniu z konkurencyjnymi środkami dwuskładnikowymi. Substancja podana w preparacie ma być też stabilna na słońcu i dzięki temu dłużej chronić.
Treso zarejestrowany jest w rzepaku ozimym, ale też w zastosowaniu małoobszarowym, m.in. w rzepaku jarym, gorczycy, soi, lnie czy konopiach. Zarejestrowany jest przeciwko zgniliźnie twardzikowej w rzepaku w dawce 0,5–0,75 kg/ha. Termin stosowania: środek należy stosować zapobiegawczo, od początku do końca fazy kwitnienia rośliny (BBCH 61-69).
Dodatkowo Treso ma rejestrację w uprawach małoobszarowych przeciwko takim chorobom, jak: szara pleśń, czerń krzyżowych, bielik krzyżowych, antraknoza soi, askochytoza, chwościk soi, purpurowa cerkosporioza soi, septorioza soi, antraknoza lnu, rdza lnu, pasmo lnu, alternarioza lnu, septorioza konopi, szara plamistość łodyg konopi