– W czasie pandemii pozostajemy w kontakcie z rolnikami i to oni właśnie zasugerowali nam, abyśmy zwrócili uwagę na problem edukacji w Domach Dziecka – mówi Roman Błaszyk, szef działu technologii upraw w PhosAgro Polska. W obecnym czasie, gdy szkoły przeniosły się do sieci, podopieczni tych placówek boleśnie odczuwają brak komputerów, czyli podstawowego sprzętu do nauki zdalnej. W niektórych ośrodkach 1 komputer przypada na 5–10 dzieci. Dlatego właśnie postanowiliśmy ufundować laptopy z pełnym oprogramowaniem edukacyjnym – dodaje.
Wszystkie Domy Dziecka, do których trafi zakupiony przez nas sprzęt zostały wytypowane nie przez nas, ale przez rolników – mówi Roman Błaszyk. Na początek chcemy trafić do przynajmniej dwóch Domów Dziecka w każdym województwie. A już teraz widać, że potrzeby są większe i myślimy o rozwijaniu tego pomysłu. Pierwsza edycja projektu PhosAgro potrwała do początku czerwca.
PhosAgro Polska jest firmą znaną polskim rolnikom z bogatej oferty nawozów mineralnych ULTRA, jak choćby ULTRA 8 (NPK 8-20-30) oraz ULTRADAP black (NP 18-46). Do produkcji nawozów w PhosAgro używa się surowców wydobywanych aż za kołem polarnym. Cały proces, tj. od momentu wydobycia rudy apatytu, przez produkcję nawozu, aż po dostarczenie gotowego produktu do portu, kontrolowany jest wewnątrz struktur firmy. W skład holdingu wchodzą bowiem zarówno kopalnia apatytów, jak i fabryki produkujące nawozy oraz firmy zajmujące się logistyką i dystrybucją. Kopalnia apatytów znajduje się na Półwyspie Kolskim, niedaleko Murmańska. Apatyty z tych złóż odznaczają się wysoką czystością chemiczną. Ponieważ zawierają śladowe ilości metali ciężkich, takich jak kadm, kobalt, arsen, rtęć czy ołów, uważa się je za wolne od metali ciężkich.
StoryEditor
PhosAgro pomaga dzieciom
W czasach pandemii koncentrujemy się przede wszystkim na naszych – dorosłych problemach. Tymczasem ta sytuacja bardzo mocno dotknęła także dzieci, zwłaszcza te, które los rzucił do domów dziecka. Przedstawiciele firmy PhosAgro nie pozostali obojętni na ich los.