Nikogo nie trzeba przekonywać, że jesienią w zbożach warto wykonać zabieg odchwaszczający czy zwalczający szkodniki, np. mszyce będące wektorami chorób wirusowych – szczególnie niebezpiecznych dla jęczmienia ozimego, ale także dla pszenicy.
Ciepła i wilgotna pogoda w ostatnich dniach sprzyja jednak nie tylko szkodnikom, ale również rozwojowi grzybów chorobotwórczych.
Czy warto jednak chronić zboża jesienią przed chorobami? Jakich chorób możemy się spodziewać w tym roku na plantacjach zbóż ozimych? Jakimi substancjami czynnymi je zwalczać i jakie zakresy temperatur są ważne w przypadku przeprowadzania takiego zabiegu? Jakie są progi ekonomicznej szkodliwości dla poszczególnych chorób? O tym wszystkim dowiecie się z tego odcinka Pogotowia Polowego top agrar Polska.
Jesteś w strefie Premium
StoryEditor
Pogotowie polowe TAP: Czy warto chronić zboża przed chorobami jesienią?
Przed nami ocieplenie pogody. Co oznacza, że nie tylko ponownie uaktywnią się szkodniki, ale także przy tak ciepłej i wilgotnej pogodzie zboża mogą zaatakować choroby. O tym jakie choroby mogą zagrażać i kiedy warto wykonać zabieg podpowiadamy w najnowszym odcinku Pogotowia Polowego.