Gry agronomiczne w ramach Instytutu Praktycznej Agronomii to seria konkursów, podczas których uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu agronomii. Powodzenie w konkursach opierało się nie tylko na samej wiedzy, ale także na uważnym wsłuchiwaniu się w wykłady prowadzone przez doradców Procam. Eliminacje polegały m.in. na wyliczaniu dawek nawozowych, środków ochrony roślin oraz diagnozowaniu chorób i szkodników w rzepaku, zbożach, buraku cukrowym, gatunkach bobowatych i kukurydzy. W finale wzięło udział 16 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów podczas zimowych konferencji. Na rozgrzewkę przed finałem można było sprawdzić się w rozpoznawaniu chwastów, szkodników czy chorób. Eksponaty roślin i owadów zostały w tym celu specjalnie przygotowane, a zdiagnozowanie konkretnego agrofaga nie zawsze okazywało się sprawą prostą.
Finał składał się z dwóch tur po 10 pytań: pierwsza to pytania testowe do wszystkich. do drugiej – finałowej – zakwalifikowało się 4 uczestników. A o co pytali doradcy grupy technicznej Procam? O minimalne temperatury stosowania konkretnych substancji czynnych, np. trineksapaku etylu, zapotrzebowania rzepaku na siarkę do wyprodukowania 1 t nasion czy o choroby płodozmianowe w rzepaku.
Zwycięzcą został Bartłomiej Łobocki z woj. kujawsko-pomorskiego, a wysokiego poziomu wiedzy gratulowali m.in. prezes Procam Michał Ciszak oraz dr Dariusz Wyczling, dyrektor działu sprzedaży i agronomii. Finał odbył się 6 listopada w miejscowości Łask w woj. łódzkim.
jd, fot. Daleszyński
StoryEditor
Procam rozstrzygnął konkurs
Uczestnicy zimowych konferencji organizowanych przez Procam brali udział w grach agronomicznych. Ich finał miał miejsce w tym tygodniu.