StoryEditor

Sarzyna inwestuje w nowe produkty

Polski producent środków ochrony roślin, firma CIECH Sarzyna S.A., która jest kontynuatorem wieloletnich tradycji Organiki Sarzyny zapowiada wprowadzenie na nasz rynek nowych produktów, które mają być produkowane bądź formułowane w Polsce. Jest to realizacja jednego z celów spółki, jakim jest zwiększenie udziałów w krajowym rynku pestycydów.
22.09.2015., 10:09h

Obecnie firma posiada trzy kluczowe marki: gama herbicydów opartych głównie o MCPA z rodziny Chwastox. Zaprawy oparte o karboksynę - z rodziny Sarox i od niedawna formułowany w Polsce herbicyd zawierający glifosat - Agrosar 360 SL. Ponadto w tym roku weszły na rynek nowe produkty - Harpun 500 SC (izoproturon - 500 g/l) i Opal 500 SC (chlorotoluron - 500 g/l) - środki do zwalczania miotły zbożowej (z grupy pochodnych mocznika) oraz herbicyd do zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej - Ambasador 75 WG (amidosulfuron - 750 g/l). Dzięki Sarzynie na rynku pojawił się ponownie stymulator oparty o wyciąg z pestek grejpfruta, który kilkanaście lat temu cieszył się popularnością zwłaszcza w ogrodnictwie do zwalczania chorób, nawet bakteryjnych. Nowy produkt nosi nazwę Grevitax.
Nowe produkty które pojawią zię na rynku w 2016 roku to fungicyd dla zbóż i rzepaku, graminicyd, herbicyd dla zbóż i herbicyd dla kukurydzy. Jednak to nie koniec nowości zapowiedzianych przez firmę CIECH Sarzyna. Mariusz Grelewicz (na zdjęciu) zapowiedział utworzenie nowych kategorii produktów skierowanych dla rolników. Pierwsza z nich przeznaczona jest do produkcji zwierzęcej. Będą to dodatki paszowe SorbiBuf CT (dla bydła mlecznego) oraz SorbiNat CT (uniwersalny dodatek dla różnych grup zwierząt).  Do tej grupy należeć będzie także środek do dezynfekcji - SorbiDex CT. Interesujące jest też wprowadzenie na rynek preparatu do neutralizacji mikotoksyn w paszy – SorbiTox CT. Druga kategoria produktów przeznaczonych do stosowania w rolnictwie to żywice epoksydowe z rodziny Epidian. Firma planuje skierowanie oferty tych produktów do stosowania w budynkach inwentarskich, np. do pokrywania stołów paszowych, cięgów komunikacyjnych czy stanowisk dla zwierząt. Według zapewnień firmy cechują się one odpornością na ścieranie i wnikanie substancji, np. z obornika co umożliwia ich stosowanie w branży rolniczej. tcz

Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. styczeń 2025 12:03