W tym roku, po późnej wiośnie, suchym maju i czerwcu, nawalnych deszczach i upałach, słoneczniki przeżyły prawdziwy poligon. Mimo to przetrwały i w wielu rejonach mają się dobrze.
66 odmian słonecznika
Zatem będzie to okazja do zapoznania się z efektami uprawy w tych trudnych warunkach aż 66 odmian słonecznika, czołowych hodowców tego gatunku:
- AgroYoumis,
- BASF,
- Corteva (marka Pioneer),
- Farmsaat,
- KWS,
- Lidea,
- Limagrain,
- Saatbau,
- Saaten Union,
- Strube,
- Syngenta.
Słonecznik na polu zasiany jest w rozstawie rzędów 75 cm, ale będzie też okazja do zapoznania się z wynikami doświadczeń BASF z preparatem Pulsar 40 (herbicyd zawierający imazamoks) odpornych odmian słonecznika sianego w rozstawie 45 cm.
Poza tym ofertę zaprezentują firmy nawozowe (Agresta, Dr Green, K+S) i dystrybutorzy środków ochrony i preparatów wspomagających (Agrarius, Osadkowski) i maszyn (Anderwald), dealer przystawek (Datpol) oraz producent adaptacji do zbioru słonecznika (AgroMetal CNC).
Pan Dariusz Klusko zorganizował też część merytoryczną. Będzie okazja do wysłuchania wykładów dotyczących perspektyw rynku słonecznika, jego uprawy i ochrony roślin przed najważniejszymi agrofagami.
Spotkanie odbędzie się w piątek 15 września i rozpocznie się o godzinie 11 w Wojciechowie koło Namysłowa.
Spotkanie pod Namysłowem będzie także okazją do zakupu najnowszej publikacji top agrar Polska pt. Soja i słonecznik – profesjonalna agrotechnika. Wszyscy uczestnicy spotkania będą mieli okazję kupić ją za jedyne 30 zł.