StoryEditor

20 lat w UE, przymrozki i stagnacja na rynkach zbóż. Majowe wydanie top agrar Polska

Dwadzieścia lat polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej. Jak Wspólna Polityka Rolna wpłynęła na nasze gospodarstwa i jakie wyzwania czekają nas w przyszłości?
30.04.2024., 14:54h

W majowym wydaniu top agrar Polska przyglądamy się dwóm dekadom polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej. Zastanawiamy się, co przyniosła nam Wspólna Polityka Rolna i jakie wyzwania stoją przed nami w przyszłości. Analizujemy wpływ kwietniowych przymrozków na uprawy i zastanawiamy się nad przyszłością ochrony roślin w Polsce.

W najnowszym numerze odkryjesz z nami Brazylię – kraj, który jest agrogigantem i gdzie rolnictwo rozwija się w fascynującym tempie. Nasz reportaż zabierze Cię w podróż po brazylijskich gospodarstwach, ukazując innowacje, które mogą zainspirować polskich rolników. Dowiedz się więcej o globalnych trendach i tym, jak polscy rolnicy mogą czerpać inspiracje z brazylijskich praktyk.

Dział „Uprawa” obfituje w wiedzę – od wpływu przedwczesnej wiosny na zasiewy po aktualne tendencje na rynkach rolnych. Z kolei w „Technice” znajdziesz przydatne porady, które pomogą Ci zredukować koszty i zwiększyć efektywność pracy maszyn.

Zobacz też: Mleczarnie chcą likwidacji FOR: to zbędne obciążenie, bo nadchodzi... kryzys?

W dodatku „Top Świnie” przyglądamy się sektorowi trzodowemu, który mimo trudności, ma szansę na rozwój. W naszym dodatku „Top Bydło” przedstawiamy spojrzenie na sektor mleczny, który dynamicznie się rozwija i staje przed nadchodzącymi wyzwaniami w postaci zmian klimatycznych, które według ostatnich tendencji mogą wywołać stres cieplny u krów.

Te i wiele innych ciekawych tematów znajdziecie właśnie w kwietniowym numerze top agrar Polska. O szczegółach opowiada redaktor naczelny Karol Bujoczek.

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. grudzień 2024 14:15