Beneficjentami nowych projektów realizowanych w sezonie 2016/2017 mogą być w zależności od realizowanego działania:
- związki pszczelarskie,
- stowarzyszenia pszczelarzy,
- zrzeszenia pszczelarzy
- spółdzielnie pszczelarskie,
- grupy producenckie pszczelarzy.
Refundacji podlegać będą koszty poniesione na realizację następujących działań:
- przeprowadzenie szkoleń;
- zakup sprzętu pszczelarskiego;
- zakup środków warrozobójczych;
- zakup urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej;
- zakup matek, pakietów, odkładów pszczelich;
- wykonanie analiz jakości miodu.
Podmiot ubiegający się o wsparcie może złożyć tylko jeden projekt na każde z ww. działań. Warunkiem uczestnictwa w mechanizmie jest zarejestrowanie się podmiotu uprawnionego w Centralnym Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez ARR.
Do projektu należy dołączyć niezbędną dokumentację określoną w „Warunkach ubiegania się o refundację kosztów poniesionych w ramach realizacji mechanizmu ,,Wsparcie rynku produktów pszczelich” na lata 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019”.
Projekt należy dostarczyć osobiście lub listem poleconym do Kancelarii Ogólnej Agencji Rynku Rolnego w Warszawie do 10 października 2016 r. – informuje ARR. W przypadku, gdy wniosek składany jest listownie, o terminie złożenia projektu decyduje data stempla pocztowego.
Odpowiednie wnioski, formularze oraz warunki ubiegania się o refundację kosztów poniesionych w ramach realizacji mechanizmu Wsparcie rynku produktów pszczelich, a także szczegółowe informacje o mechanizmie dostępne są w Biurze Interwencji ARR, w Oddziałach Terenowych bądź na stronie internetowej ARR. dj