StoryEditor

BASF w programie „Zrównoważone miasta”

Koncern chemiczny BASF, który w tym roku świętuje swoje 25-lecie działalności w Polsce, jest aktywny nie tylko w sferze rolniczej.
20.09.2017., 11:09h
W jednym z 17. globalnych celów ONZ w ramach programu „Zrównoważonego rozwoju” realizuje w zadaniu 11. „Zrównoważone miasta” kilka programów. Wprowadzając do swojej oferty innowacyjne rozwiązania ma na uwadze dbałość o proekologiczny rozwój społeczeństwa, gospodarki i środowiska, zarówno w miastach, jak i w skali kraju czy regionu.
Działania w tym zakresie przedstawił Andreas Gietl – Dyrektor Zarządzający BASF Polska na konferencji w Warszawie, która odbyła się 19.09 w Centrum Nauki Kopernik (laboratorium chemiczne tego obiektu zostało stworzone przez firmę BASF).

Spełniając ww. kryteria firma ma w swojej ofercie przyjazne środowisku produkty, m.in. glazury i kleje ceramiczne, uszlachetnione betony, katalizatory cząstek stałych, środki czyszczące i piorące, opakowania i folie rolnicze biodegradowalne. Dyrektor zadeklarował ponadto, że w rozmowach biznesowo-handlowych z kontrahentami zachowują lojalność i otwartość.
– Spełnianie tych celów nie jest proste i tanie, dlatego też niektóre ich produkty mają wyższe ceny, niż towar konkurencji – podkreślił prelegent.
W sferze rolniczej firma zaprezentowała stabilizator azotu w preparacie Vizura. Jest to dodatek do gnojowic i pofermentu z biogazowni, zapobiegający utracie N, czyniąc go w tych nawozach dostępnym dla roślin przez 4–14 tygodni, zależnie od temperatury otoczenia. Drugim promowanym produktem jest szczepionka bakteryjna HiStick do zaprawiania nasion soi, łubinu, lucerny, koniczyny i seradeli. Dzięki szczepionkom bakteryjnych rośliny wytwarzają więcej brodawek, co ogranicza stosowanie nawozów azotowych. Po ich zbiorze duża ilość N pozostaje także w ziemi dla roślin następczych.
(bie)
Janusz Biernacki
Autor Artykułu:Janusz Biernackiredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie uprawy i nawożenia roślin.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. listopad 2024 19:04