CEJA, Europejska Rada Młodych Rolników, aktywnie uczestniczy w dialogu pomiędzy młodymi rolnikami z całej Europy a organami decyzyjnymi Unii Europejskiej. Jej głównym celem jest promocja nowego, innowacyjnego rolnictwa w krajach członkowskich i tworzenie dobrych miejsc i warunków pracy dla młodego pokolenia, które zaczyna swoje życie zawodowe na wsi.
CEJA pozytywnie ocenia zatwierdzenie przez komitet rolniczy ComAgri „Projektu sprawozdania w sprawie wdrażania narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej dla młodych rolników w UE po reformie z 2013 r.". Rada jest usatysfakcjonowana pracą włożoną w projekt przez członków parlamentu, przypominając jednocześnie o konieczności wprowadzenia narzędzi dla młodych rolników w każdym kraju członkowskim.
– Oczekujemy na efekty dzisiejszego głosowania w Parlamencie – mówił Jannes Maes, przewodniczący CEJA – W momencie, kiedy zaczyna się pracowita wiosna dla wielu młodych rolników w UE, to budujące, że ComAgri zwraca dalszą uwagę na specyficzną sytuację w której są młodzi rolnicy. Ten projekt sprawozdania może służyć jako dobre odniesienie dla dyskusji o WPR po 2020 roku.
Dodatkowo cieszy fakt, że europarlamentarzyści wezwali Komisję Europejską i poszczególne państwa członkowskie do zwiększonego zachęcania do międzynarodowej mobilności. Można ją osiągnąć dzięki takim programom jak Erasmus. Wymiana i zdobywanie wiedzy przez młodych rolników jest jednym z celów CEJA.
W związku w pozytywnymi efektami wczorajszego głosowania przedstawiciele CEJA są przekonani, że w czasie zbliżającego się ustalania wieloletnich ram finansowych dla UE propozycje powinny być adekwatne do potrzeb młodych rolników.
al na post. CEJA
fot. Sierszeńska
StoryEditor
CEJA pozytywnie o projekcie uchwały o młodych rolnikach
Europejska Rada Młodych Rolników pozytywnie odniosła się do efektów pracy komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego. Młodzi rolnicy mają szansę na lepsze finansowanie w ramach nowej Wspólnej Polityki Rolnej.