Pod koniec listopada w siedzibie Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu odbyło się seminarium podsumowujące kolejny program zagranicznych staży zawodowych. Udział w seminarium wzięli uczestnicy stażu zawodowego wywodzący się z kilkunastu szkół rolniczych z terenu całej Polski i ich opiekunowie, kierownictwo i uczniowie Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu oraz przedstawiciele Towarzystwa i Wielkopolskiej Izby Rolniczej, która jest współorganizatorem stażu zawodowego.
Podczas spotkania głos zabrali dyrektor Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu Andrzej Kabaciński, wiceprezes Towarzystwa Pan Piotr Szymański oraz
przedstawiciel Wielkopolskiej Izby Rolniczej Kornel Pabiszczak. W swoich wystąpieniach podkreślili oni, że staż zawodowy za granicą jest wielkim wyzwaniem dla młodych polskich rolników, ale także wielką przygodą. Wymaga to silnej woli i wytrwałości oraz dużych umiejętności zawodowych, a cechy te młodzież posiada.
Praktykantom wręczono certyfikaty potwierdzające odbycie stażu zawodowego, wystawione przez partnera niemieckiego - Szkołę Deula w Nienburgu i Towarzystwo Umiejętności Rolniczych oraz dyplomy ukończenia stażu zawodowego wystawione przez Wielkopolską Izbę Rolniczą i Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu.
Beneficjentem projektu jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu.
Zagraniczny staż zawodowy pn. „Kształcenie praktyczne w licencjonowanych gospodarstwach rolnych Dolnej Saksonii” został dofinansowany w ramach: Projektu Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego i zrealizowany na zasadach programu ERASMUS+, przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu ERASMUS+ w Warszawie.
StoryEditor
Certyfikaty stażu rozdane
Jak co roku po letnich stażach zawodowych w Niemczech, uczniowie techników otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w przedsięwzięciu.