W programie przewidziane są prelekcje i prezentacje, które rozpoczynają o godzinie 10:00.
- W Sali konferencyjnej H-100: o godz. 10.00: dr Pawła Podkowy (UJ) – Zagrożenia dla ptaków w rolnictwie. Odbędą się także zajęcia praktyczne przygotowanie, rozmieszczanie budek lęgowych i karmników na terenie Muzeum.
- Dr Paweł Podkowa z Uniwersytetu Jagiellońskiego opowie o zagrożeniach, na które narażone są ptaki na wsi, ale także w mieście.
- O godz. 12.30: dr Patrycja Woszczyło (UP) – Dlaczego trzeba chronić jeże?
Czy jeże jedzą jabłka? Czy można dawać im mleko? Jak stworzyć ogródek przyjazny jeżom? Jak poznać, czy jeż potrzebuje naszej pomocy? Na te i inne pytania odpowie lek. wet. Patrycja Woszczyło – doktorantka na Uniwersytecie Przyrodniczym, której jednym z zainteresowań naukowych i zawodowych są właśnie jeże.
- O godz. 14.00 – mgr inż. Maria Walkowiak (MNR) – Szreniawskie wykłady i zajęcia ekologiczne. Świadczenia ekosystemowe.
Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzyma ulotki z przeprowadzonych tematów i gadżety związane z zajęciami.
Czy interesują Państwa świadczenia ekosystemowe? A co to są świadczenia kulturalne?
- O godz. 14.30 – dr Aleksandra Łangowska (UP): Pszczoła miodna – mały mózg, wielkie możliwości.
- Zapraszam na wykład, w którym powiem o superorganizmie oraz o pszczelich zmysłach i postrzeganiu świata przez pszczoły; o trenowaniu pszczół i testowaniu ich w labiryntach; o zdolnościach, które wydają się przekraczać możliwości małego mózgu - czytamy w informacji.