StoryEditor

Finał Hackahtonu „Zhakuj Podlaskie 4.0” – zobaczcie kto był najlepszy!

Sprawdźcie jakie drużyny dobyły najlepsze miejsca w projektach w kategorii Technologie Przemysłu w Rolnictwie na Podlasiu. Ciekawy pomysł na promocję przemysłu i rolnictwa precyzyjnego w tym województwie. 
17.12.2020., 09:12h
10-11 grudnia br. w 24 godz. maratonie projektowania rozwiązań dotyczących rolnictwa i przemysłu 4.0 wzięło udział 18 drużyn z całej Polski. Wczoraj wybrano najlepsze projekty. Wydarzenie odbyło się dzięki Platformie Przemysłu Przyszłości oraz Regionalnemu Ekosystemowi Innowacji. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Celem wydarzenia jest promocja przemysłu 4.0 w województwie podlaskim z udziałem młodych ludzi przez opracowywanie pomysłów i rozwiązań, które bazują na nowych technologiach. 16 grudnia w drugim etapie poznamy zwycięzców – najlepsi dostaną po 5 tysięcy złotych i dodatkowe nagrody, np. lot szybowcem Pronaru (przedsiębiorstwa produkcyjnego, które zajmuje się wytwarzaniem maszyn rolniczych i prowadzi ośrodek szkolenia lotniczego).

Technologie Przemysłu w Rolnictwie 4.0


Wybrano najlepsze projekty w trzech kategoriach, a jedną z nich były Technologie Przemysłu w Rolnictwie, które najbardziej interesują naszą grupę czytelników. 
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna X AE, z projektem Hodowle Przyszłości to pomysł, który polega na monitorowaniu zdrowia zwierząt, zbieraniu danych i komputerowej analizie czynników wpływających na efektywność hodowli. 

Drugie miejsce zdobyła drużyna PB 4.0, która jest pomysłodawcą internetowej giełdy wynajmu maszyn rolniczych wpisującej się w trendy gospodarki współdzielenia, zrównoważonego rozwoju i ekologii. Urządzenia dostępne w systemie miałyby czujniki sprawdzające stan maszyn.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna Magnaci PB, jest to grupa pracująca nad koncepcją inteligentnego systemu zarządzania plantacją. W ich pomyśle chodzi o wykorzystanie sensorów do mierzenia stanu gleby i przesyłania danych do systemu, który na podstawie zebranych informacji automatycznie podejmowałby decyzje dotyczące np. zdalnego uruchomienia nawadniania. 

Oprac. dkol na podst. przemyslprzyszlosci.gov.pl
Fot. poglądowe
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktor Prowadząca topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. styczeń 2025 21:01