StoryEditor

Innvigo świętuje 2. urodziny

Innvigo to polska firma produkująca środki ochrony roślin. Obecnie w swojej ofercie posiada 21 produktów z grupy herbicydów, insektycydów, fungicydów i regulatorów wzrostu.
15.02.2017., 10:02h

Działalność firmy nie ogranicza się tylko do naszego kraju. Swoje oddziały posiada już w Czechach, na Słowacji i w Rumuii.

– Nie chcemy tylko sprzedawać hurtowo produktów, ale także świadczymy serwis agrotechniczny. Stawiamy oczywiście na sprzedaż, ale także na badania nad nowymi rozwiązaniami – mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Golec, prezes Innvigo.

Przyszłościowe plany firmy są ambitne. Już w 2019 r. w ofercie ma się znaleźć 46 produktów. Trwają prace rozwojowe i rejestracyjne nad nowymi, 2–3 składnikowymi herbicydami do kukurydzy czy buraka cukrowego, jesiennym herbicydem dla zbóż, zaprawami nasiennymi oraz 2–3 składnikowymi fungicydami dedykowanymi dla różnych upraw. W tym samym czasie na rynku w ofercie powinien pojawić się też preparat zbożowy ze strobiluryną.

– Nasza wizja roku 2025 przewiduje, że znajdziemy się w pierwszej piątce największych dostawców chemii dla rolnictwa na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni już teraz – mówił prezes.

Firma nie ukrywa, że choć w ofercie posiada preparaty oparte o znane już substancje czynne to jednak stawia na najnowsze formulacje środków pozwalające na pełne wykorzystanie ich skuteczności oraz ochronę roślin uprawnych i środowiska. Przykładem są sulfonylomoczniki w formulacji SG,  czy chlomazon w formulacji CS, jak podkreśla firma jedyny chlomazon w tej formulacji na rynku. Poza tym firma wprowadza znane substancje w obszary, w których wcześniej nie były one obecne. Przykładem jest difenokonazol w jednoskładnikowym preparacie Dafne 250 EC, który polecany jest do ochrony pszenicy, buraka czy rzepaku przed chorobami.

Innvigo mocno angażuje się też w strategię antyodpornościową chwastów. Przykładem jest substancja fenoksaprop w preparacie Fenoxinn 110 EC, która ma zastąpić coraz słabiej działające na miotłę zbożową inhibitory ALS – sulfonylomoczniki. Preparat jest też polecany do zwalczania owsa głuchego czy wyczyńca.

Plany firmy oraz jej działania w obszarze ochrony roślin zostały przedstawione na konferencji prasowej 14 lutego 2017 r. w Ciechocinku.

jd, fot, Daleszyński

Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. listopad 2024 12:43