StoryEditor

Izydory 2019 – lista półfinalistów

Pierwszy etap konkursu Przyjazna Firma dla Rolnika - Izydory 2019 za nami. Zobacz listę półfinalistów zgłoszonych do konkursu!
02.06.2019., 10:06h

Coraz bliżej rozstrzygnięcie konkursu Izydory 2019. To Wasze głosy zadecydują o tym, która firma jest najbardziej przyjazna rolnikowi i otrzyma statuetkę. Dlatego to właśnie oni mogą wybierać i zgłaszać firmy, które wspierają ich w codziennej pracy w gospodarstwie. Rolnicy w początkowym etapie konkursu zgłaszając firmy, również zgarniają nagrody!

Rolnicy zgłaszali firmy w pięciu kategoriach – technika, uprawa, zwierzęta, pozarolnicze i agrobiznes. W każdej kategorii wybrano 5 firm najbardziej przyjaznych rolnikowi. Ciekawe kto wygra! Oto lista półfinalistów!

Technika:

1. New Holland

Jedna z wiodących marek ciągników i maszyn rolniczych, znana na całym świecie. Firma w części należy do FIAT Group, powstała w 1895 r. w Pensylwanii. New Holland jest na naszym rynku już od 21 lat!

2. John Deere

Nazwa firmy pochodzi od imienia i nazwiska kowala i przemysłowca, który założył jedną z największych firm zajmujących się produkcją maszyn rolniczych. Skaczący jeleń jest jednym z najbardziej znanych znaków firmowych na świecie. Już od ponad 135 lat jest symbolem produktów firmy John Deere.

3. Zetor

Czeski producent ciągników, również jest rozpoznawany na świecie, jego historia sięga 1945 r. Nazwa „Zetor”, powstała przez połączenie pierwszej litery „Zet” od nazwy fabryki Zbrojovka i ostatnich liter słowa traktor – „or”. 

4. Massey Ferguson

Ten kanadyjsko-amerykański koncern zajmujący się produkcją ciągników i maszyn rolniczych powstał w 1953 r. Wkład Harry’ego Fergusona w konstrukcje ciągników rolniczych był ogromny, ponieważ większość produkowanych obecnie ciągników rolniczych posiada trzypunktowy układ zawieszenia narzędzi oparty na jego pomyśle.

5. Claas

CLAAS to firma rodzinna założona w 1913 roku i jeden z wiodących światowych producentów sprzętu dla inżynierii rolniczej. Jest liderem na europejskim rynku kombajnów zbożowych.

Uprawa:

1. Polcalc

To firma specjalizująca się w produkcji nawozów wapniowych. Pojawiła się na rynku w 2009 r. i jak się okazuje… dość szybko podbiła serca rolników i stała się liderem w produkcji nawozów wapniowych granulowanych w Polsce. 

2. Agrolok

Dewiza firmy to być „najbliżej rolnika”. Agrolok posiada polski kapitał i jest na naszym rynku już 28 lat! Firma zajmuje się sprzedażą nawozów, środków ochrony roślin, komponentów paszowych, nasion i zbóż. 

3. Procam

Działalność firmy w Polsce obejmuje doradztwo z zakresu uprawy i ochrony roślin rolniczych i ogrodniczych, a także wymianę barterową, skup płodów rolnych (zboże, rzepak, kukurydza) oraz sprzedaż i dystrybucję środków ochrony roślin, nawozów i biostymulatorów, materiału siewnego roślin uprawnych. Jest na naszym rynku od 2004 r. 

4. Ampol – Merol

Od 1992 r. firma Ampol-Merol funkcjonuje na rynku jako autoryzowany dystrybutor środków do produkcji rolnej. Tworzą go ludzie, pracujący tam od początku powstania biznesu, firma kieruje się pasją i miłością do rolnictwa. 

5. Osadkowski

Firma o bogatej ofercie produktów i doradztwa rolniczego. Współpracuje z gospodarstwami rolnymi od 1990 r. W skład grupy Osadkowski wchodzą; Osadkowski SA, Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o., Agrainvest Sp. z o.o..

Zwierzęta:

1. Neorol

To polski producent pasz i koncentratów. Firma powstała w 1995 r., oferuje rolnikom pasze dla bydła, drobiu, trzody i królików. 

2. Sano

Sano jest dużą europejską marką znaną z produkcji premiksów, mleka dla cieląt, pasz i produktów specjalnych. Firma powstała w 1976 roku, dziś zatrudnia około 700 pracowników w Europie, Azji, Ameryce Południowej.

3. Trouw Nutrition

Trouw Nutrition jest światowym liderem w produkcji premiksów witaminowo-mineralnych, innowacyjnych dodatków paszowych oraz liderem w doradztwie żywieniowym świadczonym dla przemysłu paszowego i hodowców zwierząt gospodarskich. Firma działa na światowym rynku od 1931 r. 

4. Wipasz

Jeden z największych producentów pasz w Polsce. To co wyróżnia firmę na naszym rynku, to całkowicie polski kapitał! 

5. Lely

Firma powstała w 1948 r. W ofercie Lely znajdziemy wszystkie urządzenia, które są potrzebne w oborze od doju po mycie. 

Pozarolnicze:

1. Interhandler JCB

Interhandler jest jedyną autoryzowaną firmą zajmującą się sprzedażą maszyn JCB. Oferuje maszyny budowlane, maszyny do przewozu materiałów i transportu wewnętrznego, a także maszyny rolnicze dystrybuowane za pośrednictwem sieci dealerskiej.

2. BNP Paribas

Jest jednym z banków przyjaznych rolnikom, oferujący kredyty na preferencyjnych warunkach, z dopłatami ARiMR. 

3. Credit Agricole

Bank posiada ofertę dostosowaną do potrzeb rolnictwa oraz fachowe doradztwo i ekspertów znanych w całej branży rolniczej. 

4. Kingspan

Grupa produkująca płyty warstwowe pojawiła się na polskim rynku w 1998 r., niedługo firma rozszerzyła ofertę o specjalistyczne materiały izolacyjne i podłogowe. Dewizą firmy jest efektywność energetyczna budynków i optymalizacja budownictwa. 

5. Concordia Polska TUW

Concordia Polska to firma ubezpieczeniowa, zabezpieczająca mienie i życie rolników. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych w sposób szczególny dba o ubezpieczonych, bo praktycznie wszyscy stają się jednocześnie członkami TUW i mają wpływ na decyzje firmy. 

Agrobiznes:

1. 365 FarmNet

Firma 365FarmNet powstała w 2013r. Dostarcza rolnikom oprogramowanie, dzięki któremu zarządzanie gospodarstwem staje się łatwiejsze. Oprogramowanie jest niezależne od producentów i znajduje zastosowanie w każdym gospodarstwie, bez względu na jego wielkość czy rodzaj. W ramach bezpłatnej, podstawowej wersji programu rolnicy mają do dyspozycji m.in. interaktywne karty pól, rejestr środków ochrony roślin, wyniki i analizy, kalendarz, pogodę oraz mobilne aplikacje. Dzięki aplikacjom rolnicy mogą na bieżąco - w polu czy w oborze -prowadzić dokumentację wykonywanych prac polowych i zabiegów.

2. Wialan

Firma powstała w 1992 r. Obsługuje rolników i ogrodników w zakresie doradztwa i sprzedaży nawozów i środków ochrony roślin. 

3. SWIMER

Swimer powstał w Toruniu w 2008 r. Zajmuje się produkcją zbiorników do przechowywania substancji płynnych – paliw, wody, nawozów i innych substancji chemicznych. 

4. eAgronom

Program ułatwia rolnikom zarządzanie gospodarstwem i gromadzenie danych na temat prac w gospodarstwie i monitoring na bieżąco. Można znaleźć w nim karty pól i upraw, mapy z geoportalu, ewidencję środków ochrony roślin, planów nawozowych, magazyn aktualizowany automatycznie, analizę zabiegów agrotechnicznych i zbiorów. 

5. BIN

BIN Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem, które powstało w 1990 roku. Już 60.000 silosów o łącznej ładowności ponad 6 milionów ton służy polskim rolnikom. 

dkol

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktor Prowadząca topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. styczeń 2025 14:52