Obecnie do Zasobu Skarbu Państwa wchodzi 19 spółek z udziałem Skarbu Państwa w tym 9 rynków hurtowych, Krajowa Spółka Cukrowa oraz 9 spółek z mniejszościowym udziałem Skarbu Państwa. Do tego dochodzi 41 spółek, których w 100% właścicielem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ale w sytuacji zatwierdzenia planów konsolidacji ministerstwo aktywów państwowych będzie mogła przejmować te firmy. A plany te są na ostatniej prostej.
- Największą firmą, którą chcemy konsolidować jest Krajowa Spółka Cukrowa. Jeżeli ktoś mówi o grupie spożywczej czy o holdingu spożywczym to chodzi o KSC, która będzie rozbudowana o kolejne obszary, w których działa. A to nie jest już tylko obszar cukru – mówił na VI Kongresie Rolnictwa OPZZiOR wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, który w swojej prezentacji przypomniał, że w skład KSC wchodzi także młyn w Stoisławiu, zakłady ziemniaczane w Trzemesznie, zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego w Włocławku oraz fabryka cukierków „Pszczółka”.
Ministerstwo aktywów państwowych przyznało, że zostały już wyznaczone firmy, które dołączą do Krajowej Spółki Cukrowej....
Jesteś w strefie Premium
StoryEditor
Konsolidacja państwowych spółek w holding spożywczy coraz bliżej
W najbliższych dniach poznamy listę 17 spółek Skarbu Państwa, które dołączą do Krajowej Spółki Cukrowej. W ten sposób rozpocznie się kolejny etap budowy zapowiadanej od dawna Grupy Spożywczej.