W pięknej Sali Ziemi na scenie przystrojonej w świeże wiosenne tulipany pojawili się najlepsi rolnicy z Wielkopolski. 10 laureatów wyłonionych z ponad 50 zgłoszonych gospodarstw i 20 nominowanych do konkursu – to wzorowi rolnicy prowadzący świetnie zorganizowane gospodarstwa. Kapituła pod przewodnictwem prof. Grzegorza Skrzypczaka, rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odwiedziła wszystkie gospodarstwa i na podstawie wyników produkcyjnych, kondycji gospodarstwa, estetyki obejścia i korzystania ze środków unijnych wybrała tych najlepszych spośród najlepszych, jak to wielokrotnie podkreślali organizatorzy konkursu.
W gronie laureatów znaleźli się:
- Łukasz i Wioletta Jędrzejak – Kaliszkowice Ołobockie, pow. ostrzeszowski – gospodarujący na 420 ha, specjalizują się w produkcji roślinnej, głównie w uprawie kukurydzy, pszenżyta, rzepaku i żyta. Dodatkowo prowadzą zakład ubojni drobiu, hodowlę koni oraz stawy hodowlane.
- Arleta Linka – Dębienko, pow. poznański - gospodaruje na 16 ha. Produkuje rocznie 600 tys. sztuk brojlerów kurzych, co daje 1500 ton żywca drobiowego.
- Grzegorz i Jolanta Majchrzak – Topola Mała, pow. ostrowski – gospodarujący na 52 ha prowadzą produkcję roślinną i hodowlę zarodową trzody chlewnej. Rocznie sprzedają 150 loszek zarodowych oraz 1900 tuczników.
- Maciej Szudrowicz, reprezentowany na gali przez córki Angelikę i Wiktorię – Tłukawy, pow. obornicki – gospodaruje na 213 ha i specjalizuje się w produkcji roślinnej i trzody chlewnej. W cyklu zamkniętym rocznie sprzedaje ok. 6000 tuczników.
- Jacek i Emilia Grzelak – Skarszew, pow. kaliski, gospodarujący na 150 ha, specjalizujący się w produkcji roślinnej, głównie w uprawie kukurydzy. Od 25 lat prowadzą poletka doświadczalne w uprawie kukurydzy.
- Jan i Aniela Kamińscy – Kiedrowo, pow. wągrowiecki – gospodarujący na 458 ha i 680 ha w spółce. Prowadzą produkcję roślinną oraz produkcję mleka i bydła opasowego. Sprzedają ponad 2 mln l mleka rocznie w klasie ekstra.
- Marek i Katarzyna Michalak – Golina Kolonia, pow. koniński – gospodarujący na ponad 90 ha. Kierunkiem produkcji jest bydło mleczne (50 krów o śr. wydajności 8500 l mleka), któremu podporządkowana jest produkcja roślinna.
- Grzegorz i Agata Krasoń – Święta, pow. złotowski – gospodarują na 3 ha, specjalizują się w produkcji rozsad warzyw. Szklarnie posiadają nowoczesny system grzewczy, zraszania, doświetlania i żywienia.
- Hubert i Agnieszka Michalscy – Mostki, pow. koniński gospodarują na ponad 21 ha, w sadach jabłoni i grusz w systemie zintegrowanym, uzyskują odpowiednio 40 i 15 t owoców z 1 ha.
- Kazimierz i Małgorzata Wotzka – Pobórka Wielka pow. pilski – prowadzą 70 hektarowe gospodarstwo sadownicze, gdzie 26 ha zajmuje sad jabłoniowy, 16 ha sad czereśniowy, 9 ha agrest i po 0,5 ha grusze i śliwy.