StoryEditor

Pasze ekologiczne i białkowe: jak rozwiązać problem deficytu?

Jak rozwiązać problem deficytu pasz ekologicznych i białkowych w Unii Europejskiej? Czy dodatki paszowe mogą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w hodowli zwierząt? Między innymi tymi tematami zajmowali się unijni eksperci Copa-Cogeca.
09.06.2021., 14:06h
Podczas posiedzenie grupy roboczej „Pasze” Copa- Cogeca jednym z głównych tematów rozmów unijnych ekspertów była kwestia dostępności pasz ekologicznych i białkowych w krajach Unii Europejskiej. Wskazano na potrzebę zwiększenia ich produkcji w celu zabezpieczenia bazy paszowej hodowców. Zapotrzebowanie na pasze ekologiczne jest bardzo duże, tymczasem UE jest uzależniona od importu z Chin i Indii. 

Uczestnicy posiedzenia grupy roboczej „Pasze” - Copa Cogeca, wskazali na potrzebę zwiększenia nakładów na projekty badawcze dotyczące technologii upraw roślin strączkowych drobno i grubonasiennych – „bobowatych” z udziałem producentów, tak by wykorzystać potencjał produkcyjny gospodarstw UE. 

W ostatnich latach kwestia upraw roślin strączkowych w UE była zaniedbywana, gdyż dostępna była tania pasza białkowa z poza UE. - Trzeba realizować projekty badawcze u producentów w produkcji towarowej, żeby usprawnić proces wdrożeniowy doświadczeń naukowych do praktyki – mówił uczestnik spotkania Adam Drosio ekspert Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. 

Problem z metioniną

Kolejnym omawianym problem są trudności ze ...
Pozostało 68% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. listopad 2024 18:11